Moda tasarımı ve kozmetik eğitimi

Mocla ve kozmetik alanında 1989’dan buyana eğitim veren Kariyer Eğitim Kurumlan, İstanbul’daki dört şubesiyle ve ilk günkü heyecanıyla konuya ilgi duyanları bekliyor.

moda egitimi

Türkiye’de moda tasarımı ve kozmetik eğitimini ilk başlatan kurum olan Kariyer Eğitim, konusunda uzman yerli ve yabancı eğitmenleriyle bu iki sektörün gelişmesine büyük katkı sağlıyor. Üstelik bu dalların farklı branşlarında verilen eğitimler, sadece teorik değil. Moda tasarım öğrencileri kumaşın üretiminden pantolon, ceket gibi kıyafetlere dönüşümündeki tüm aşamaları birebir yaşıyor; fabrika gezileri ve Workshoplarla olaya dahil ediliyorlar. Makyaj eğitimindeyse öğrenciler yine öğrendikleri her şeyi kişiler üzerinde birebir uyguluyor, hocalarıyla birlikte doğru ya da yanlış yapılan her noktayı yorumlama fırsatı yakalıyor. Moda eğitiminde moda tasarımı, stilistlik, modelistlik gibi bölümler seçilebilirken; kozmetikte profesyonel makyaj, güzellik uzmanlığı, kuaförlük ve el/ayak bakımı bölümlerini seçerek uzmanlaşmak mümkün.

MEZUNLARA ÖZEL İŞ İMKANLARI

Kariyer Eğitim, 23 yıldır 35 binin üzerinde mezun vermesi ve bu mezunların birçoğunu meslek sahibi yapmasıyla eğitim veren diğer birçok okuldan ayrılıyor. Eğitimleri boyunca öğrendikleri her şeyi pratiğe dökme imkanına sahip olan öğrenciler, iş hayatına adapte olmakta gecikmiyor, okulun da sunduğu imkanlarla kariyerlerine mezun olur olmaz başlama fırsatı yakalıyor.

Web sitesi adresi: wivw.kariyeregitim.com.tr

Çocukluğundan beri moda tasarımcısı olmak isteyen Fatma Gönay, Kariyer’deki 12 aylık eğitiminin ardından Erol Albayrak’ın atölyesinde çalışmaya başlamış. Sonrasında hayalini gerçekleştirmek için büyüt: bir adım atarak 2012 kış sezonu için “Ağlara Takılan Kadınlar” isimli bir koleksiyon hazırlamış. Gönay’ın tasarımlarının birçoğunu Bağdat Caddesi ve Nişantaşı’ndaki bazı butiklerde bulmak mümkün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*