Mor rengin mistik ve iyileştirici gücü

Renklerin şifa gücü olduğunu biliyor musunuz? Mor rengin mistik ve iyileştirici gücün ve günlük hayatta bu rengin önemi.

Mor renk başın üstündeki çakra enerjisiyle ilgilidir. Bu rengin organı beyindir. Kendini tanıma, ruhsal farkındalık, onur ve umudun rengidir.

mor renkli

Mor rengin olumsuz titreşimleri de ortaya çıkarabileceğini unutmayın. Üstünlük duygusu, kibir, endişe, dalgınlık, depresyon ve korkuyu tetikleyebilir.

Mor rengin ortaya çıkarabileceği olumlu duygular ise şöyledir: Maneviyat, inanç, saygı, yaratıcılık, hayal gücü, ilham, bağımlılık olmadan zevk, iyilik, duyarlılık, büyük zihinsel güçler….

Mor rengin tamamlayıcı rengi sarıdır. Mor renk, vücudumuzda mineral ve vitaminden faydalanmasını kolaylaştırır. İskelet ve sinir sistemini etkileyen bir renk olduğu için dalak, kemik büyümesi, menopoz, epilepsi, böbrek sorunları, deri hastalıkları ve lökoderma için iyidir.

Kanı temizler, vücutta potasyum ve sodyum dengesini korumaya yardımcı olur. Açlık ve iştah kontrolünü sağlar. Üst beyindeki kanı besler.

Mor; kırmızı ve mavinin mükemmel bir karışımı olduğu için fiziksel ve ruhsal enerjileri mükemmel biçimde dengeler. Bu yüzden iyileştirici gücü şaşırtıcı derecede yüksektir.

Mor renk giymek hayatınızda olumlu bir değişiklik yapmak istiyorsanız, özel ve eşsiz olduğunuzu çevrenize hissettirmek istiyorsanız, öfke ve bağımlılık gibi etkilerden uzak durmak istiyorsanız giyebileceğiniz bir renktir.

Eğer depresif bozukluklar altındaysanız, dalgın ve hayal kurma eğiliminiz yüksekse, kendinizi yalnız ve çaresiz hissediyorsanız mor renk giymeyin.

Leonardo da Vinci, meditasyon gücünü artırabilir bir renk olarak moru kabul eder. Tefekkür ve dua gücünü arttırır. Odaklanmanızı sağlar.

İlham gücüne ihtiyacınız olan alanlarda, yaratıcılık ve hayal gücünün gelişmesi için moru kullanabilirsiniz. Pek çok ressam, yazar, şair ve diğer sanat dallarıyla uğraşanların favori rengidir.

Uykusuzluktan ve stresten mustaripseniz, evinizde mor renkli çiçekler bulundurun. İç denge ve huzur için bu renk taşları takı olarak üstünüzde taşıyın. Ametist, mor florit kristali, çeroit gibi taşları kullanabilirsiniz.

Patlıcan, mor lahana, üzüm, yaban mersini, böğürtlen ve daha mor yiyecekler yemek, iştahınızı kapatır ve açlığınızı bastırır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*