Mükemmel Bütünlük İçin Saçınız Tarzınızı Yaratsın

Saçınızın, genel görünümünüzün ve stilinizin en önemli parçası olduğunu biliyor musunuz? Sezon modasını saçınızla yansıtmanız için Toni&Guy saç bakım ve şekillendirme ürünlerini kullanarak dört farklı tarzda saç stili oluşturduk. Sayfalan çevirin ve yeni sezon tarzınızı oluşturmak için ilham alın!

sac tarziYARATICI STİL

Hayatı uçlarda ve sınırları zorlayarak yaşayan, her daim farklı ve cesur bir tarz. Yerçekimine meydan okuyan saçlar; kimi zaman dağınık bir rock’n’roll, kimi zaman cesur ve kısa, kimi zaman hareketli katlarıyla isyankar. Kuralları yıkmaktan hoşlananlar, ipuçlarımızı takip etsin.

NASIL YAPILDI?

Saça maksimum hacim vermek için Toni&Guy’ın joker ürünlerinden Prep; yani şekillendirmeye azırlık serisinden Volüme Plumping Mousse (hacim verici köpük) ele sıkıldı ve saça yedirildi (bu ürünü saç hafif nemliyken kullanmak işin püf noktası). Böylece saç hacimli bir şekilde kurutuldu. Daha punkvari bir hava için saçlara düz fön çekildi. Texturising Glue (şekillendirici krem jöle), ön kısımlara ağırlıklı olarak sürüldü (Bu, esasında kısa saçlar için ideal bir şekillendirici ürün).

Saçın ön tutamlarına krepe yapıldıktan sonra yan kısımları geriye doğru toplandı. Son olarak Extreme Hold Hairspray’le (ekstra yüksek tutuşlu saç spreyi), geriye toplanan saçlar sabitlendi.

KLASİK STİL

Asla demode olmayan, zamanın ötesinde bir tarz. Özenle yandan ayrılmış düz saçlardan romantik perçemlere, kolalanmış gömlek yakalarından rugan ayakkabılara zamansız tüm dokunuşlar, bu trendin ruh eşleri. 40’ların, 50’lerin ve 60’ların film artistlerinden rock yıldızlarına kadar uzanan bir moda. Geçmişe bakıp ilham alınacak ne çok şey var. Zamanın ötesinde bir stil için nostaljik bir yolculuğa çıkmaya hazır

ASIL YAPILDI’?

Toni&Guy Prep yani şekillendirmeye hazırlık serisinden Heat Protection Mist’le (ısıya karşı koruyucu sprey), saçın fön öncesi ısıdan yıpranmaması için hazırlık yapıldı ve fön çekildi. Saçtaki elektriklenmeyi almak ve daha canlı ve parlak göstermek için Classic serisinden Shine Gloss’tan (parlaklık verici serum), iki damla avuca sıkıldı ve saçın üzerinden sürüldü. Amaç hem dümdüz, hem de sağlıkla ışıldayan bir görüntü yaratmaktı.

Son adımda sadece saçın uçlarında, düzlüğü sabitlemek için yine Classic serisinden Medium Hold Hairspray (orta tutuşlu saç spreyi) kullanıldı.

GÜNDELİK STİL

Zamanın hızına, hayatın karmaşasına inat; pratik, kolay ve doğal bir tarz. Günlük koşuşturmacaya rağmen her an farklı olmanızı sağlayacak. Özgürce uçuşan dalgalar, gelişigüzel toplanmış saçlar, dağınık topuzlar, bu stilin genel ipuçları. Hayatın ve her anın tadını çıkarmak istiyorsanız, bu stil için verdiğimiz ipuçlarını izleyin.

NASIL YAPILDI?

Toni&Guy Casual serisinden Sea Salt Texturising Spray’le (deniz tuzu etkili şekillendirici sprey) önce saça hacim verildi. Bu ürün yardımıyla saça hafif tutuculuk kazandırıldı. Sonra saçlar iyice kurutuldu. Orta boy fırçayla saçların çıkışını düzeltmek açısından fön çekildi. Ardından saç dört-beş bölüme ayrıldı. Maşayla kıvrıldı. Saçları kalın tutamlar halinde maşayla kıvırmak, bu tarzın ve doğallığın ipucu (Eğer modelin saçları gibi düz değil de; doğal dalgalı saçlara sahipseniz avuç içinize bir miktar Sea Salt sıkıp saça iyice yedirebilirsiniz). Ardından Casual serisinden Sculpting Pov/der’ı (şekillendirici ve yağ emici saç pudrası), saç diplerine sürüp diplerdeki yağ alınarak ekstra hacim verildi. Son adımda Flexible Hold Hair Spray’le (esnek tutuşlu saç spreyi), dalgalar sabitlendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*