Onlar Türkiye’nin mutlu ve güçlü kadınları

Mutluluk ve güç ONLARLA!

Onlar Türkiye’nin mutlu ve güçlü kadınları… Gülben Ergen, Nılgün Belgün, Ayşe Arman, Filiz Akın, Tuvana Büyükçınar, Güldem Berkman, Bade Işcil ve Nazlı Oztarhan ‘Mutluluk’özel sayımızda bizim için gülümsedi!

mutlu ve guclu

Filiz Akın; onun hakkında söylenecek ne çok şey var! Ama ben size çekim gününü anlatacağım… Eşi ve torunuyla geldi stüdyoya; tüm asaleti, zarifliği ve güzelliğiyle birlikte… Fotoğraf çekimi için stüdyoya girdiği anda orada olan herkes Mehmet Turgut’un arkasında bir tribün oluşturdu. Hepsinin yüzünde aynı ifade; hayranlık, sevgi, saygı, mutluluk… Herkesin yüzü gülüyordu. O varlığıyla bile insanları mutlu ediyordu.

Gülben Ergen; onu zaten ekranlarda, fotoğraflarda genelde gülerken görüyorsunuz. Bu haline alışkınsınız. Ama elbet o da her zaman mutlu değil. Hayat ona da sıkça oyun oynuyor. O ise var gücüyle hem kendi için hem kendi çocukları için hem de tüm ‘Çocuklar Gülsün Diye’ sürekli çalışıyor. Çünkü o çok güçlü bir kadın.

Güldem Berkman; Türkiye’nin en başarılı 50 kadın yöneticisinden biri. Novartis’in dünyadaki ilk kadın başkanı. Onu diğer kadın yöneticilerden ayıran en önemli özellik bence mütevazılığı ve zekası.

Ayşe Arman, kalemini oynatınca kitleler harekete geçiyor, insanlar onunla röportaj yapabilmek için sıraya giriyor. Tüm eleştirilere, söylentilere rağmen asla durmuyor! Cesareti onun en büyük kalkanı.

Bade İşcil; son dönemin en güzel kadın oyuncularından biri. Ama onun için sadece güzel tanımlaması yapmak gerçekten büyük haksızlık olur. Çünkü o başarılı, akıllı, mutlu bir kadın. Etrafına neşe saçan, mutluluğu herkese yayan biri. Üstelik hayvan haklarına, çocukların eğitimine de tam destek veriyor.

Nilgün Belgün; kahkahaları, kendine güveni, enerjisi, güzelliğiyle her zaman güçlü ve mutlu o. Yazıyor, oynuyor, eğleniyor çünkü onun hayattaki paylaşma isteği hiç bitmiyor.

Nazlı Öztarhan; ekranın en başarılı kadın spikerlerinden biri. Üstelik büyük kanalların akşam haberlerindeki tek kadın spiker. Erkeklerle tek başına savaşıyor yani!

Tuvana Büyükçınar; onun enerjisi, mutluluğu bence en çok tasarımlarına yansıyor. Rengarenk tasarımları, markaları onun en büyük gücü. Türkiye’den yurt dışına açılan en başarılı markalardan biri olan; Tuvanam’ın kurucu ortaklarından ve tasarımcılarından biri. Biz de bu kadınlarla bir araya geldik, renkli dünyalarına, mutluluk reçetelerine, içlerindeki güce ortak olmaya çalıştık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*