Ralph Lauren kampanyası Ortaköy’de çekildi…

tulinYİNE önümüzde 365 bembeyaz sayfa var. Hadi bakalım, yeni başlangıçlar, dilekler, umutlar, neler varsa yazalım. Ama bir şey var ki, her sabah uyandığımızda hep iyi kalpli olalım. Mümkünse hep gülümseyelim, iyi düşünelim. Bunların hepsini de karşılık beklemeden yapalım. Hiç kimse için olmasa bile kendimiz için yapalım. Göreceksiniz daha hafifleyeceksiniz, kendinizi daha iyi hissedeceksiniz. Evet dünyada, ülkemizde, etrafımızda yaşanan sorunlar varken, kolay değil bunu yapmak. Ama unutmayın ki, kendinizden de sadece bir tane var ve sadece tek bir hayatınız var. Ne yapıyorsanız ya da yapmaya karar verdiyseniz 2015’te bunu öncelikle kendiniz için yaptığınıza emin olun.

Sağlıklı olmak ve sağlıklı yaşamak için önce ‘kendiniz’ için spor yapm. Instagram için veya herkes yapıyor diye pilates yapmayın mesela. Şimdi moda herkes yapıyor diyerek istemeden yapmayın. Mesela en eğlendiğiniz sporu yapm. Herkes illa belli bir Chanel çantayı takıyor diye, ‘onu’ almak için kasmayın.

Neden astronomik ücret ödeyip herkeste olan çantayı kullanasınız ki?

Beğendiğiniz için bambaşka bir çanta hediye edin kendinize ve onu sizin tarzınız ve modanız olduğuna gerçekten inanarak kullanın. Güvenin bana, herkeste olan çanta ile aradan sıyrılıp fark edilmezsiniz tam aksine kaybolursunuz. ‘Kendiniz’ için o saç rengini, modelini isteyin, uygulayın. Kısacası, bu yıl sloganınız ‘Kendim için’ olsun.

Gelelim benim 2014’e veda ederken neler yaptığıma. Yılbaşı gecesi tam olarak neler yaptığımı yazamayacağım çünkü dergimiz cuma günleri baskıya gönderiliyor…

Ralph Lauren kampanyası Ortaköy’de çekildi…

Dünyanın en lüks markalarından Ralph Lauren İle yıllardır birçok projede çalışmışlığım vardır. Geçtiğimiz ay markanın ‘Pink Pony’ kampanyasında da yer almıştım. Pink Pony meme kanserini hedefleyen bir sosyal sorumluluk projesi.

Bu sefer yer aldığım Ralph Lauren projesi de hem benim hem de ülkem için çok anlamlıydı. Global olarak yayımlanan yılbaşı kampanyasının teması, birlikte çalıştığı yüzlerden, yaşadıkları şehrin en ikonik noktalarından birinde ‘Ralph Lauren Collection1 kombinleri ile poz vermekti. Benden de İstanbul’un en ikonik noktalarından birinde poz vermem istendi.

Ortaköy seçildi…

Burada üç farklı kare çekildi.

Birinde Ortaköy Camisi ve Boğaz Köprüsü, İkincisinde sadece Ortaköy Camisi, üçüncüsünde de Boğaz ve köprü görüntülendi. Çekimler için Beşiktaş Belediyesi Ortaköy meydanını zabıtalar eşliğinde kapattı. Çekimler gerçekleşirken markanın yetkilileri Avrupa ve ABD’deki merkezlerinden telefonlar ile görüntülü bağlanarak ve İstanbul’u canlı izleyerek kareleri tam olarak hangi açılardan istediklerini belirterek ekipleri yönlendirdiler. Fotoğraflar dışında bir de çok tatlı bir video çektik. Video benim istinyepark’taki flagship Ralph Lauren mağazasının vitrinlerini incelerkenki görüntümle başlıyor. Hayal kurarak vitrinlere bakarken, arka planda yılbaşı temasına uygun olarak Frank Sinatra’nın Tm Deaming of a White Christmas’ şarkısı çalıyor. Mağazaya adım atıp içeride kendimi kaybediyorum. Kıyafet değişmiş olarak mağazadan bir sürü paketle çıkarken, Jimmy Kennedy’nin ‘İstanbul not Constantinople’ şarkısı çalınarak İstanbul’a vurgu yapılıyor ve ekranda Ortaköy’ü görülüyor.

İşte bu video ve fotoğraflar tüm dünyada Ralph Lauren’ın yılbaşı kampanyası olarak yayımlandı. Ralph Lauren aslında bu kampanya da yer almamı sağlayarak çok güzel bir doğum günü hediyesi vermiş oldu. Çünkü 13 Aralık doğum günümdü. İnanıyorum ki ben de ülkeme güzel bir yeni yıl hediyesi verdim…

Fotoğraflar bu sayfalarda ama videoyu izlemek isterseniz Instagram’da tuliss2 adresime göz atın.

Tülin Şahin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*