Redensity II Dolgusu İle Göz Altı Işık Dolgusu

Redensity II dolgusu, yaşlanma ve dış etkenlerden dolayı göz altında oluşan mor halkaları ve çizgileri en aza indirmek için yaratılmış.

goz altiHer sabah aynaya baktığınızda, göz altlarınızda beliren morluklar ve kaz ayağı çizgilerinden rahatsız mı oluyorsunuz? Kullandığınız cilt bakım ürünleri beklediğiniz etkiyi yaratmıyor mu? Yaş ilerledikçe, göz kapaklarını tutan kaslarda zayıflama meydana gelir ve bu zayıflama göz çevresindeki deride sarkmalara neden olur.

Göz altındaki derinin ince ve narin olmasının yanı sıra göz çukurundaki kılcal damarlar da kanı sızdırarak, bu kanın oksijene maruz kalmasına yol açar. Sızıntıyla meydana gelen oksidasyon göz çevresinin mor, hatta siyah renge bürünmesinde en büyük rolü oynar.

Sadece yaşlanma değil stres, hormonal dengesizlikler, güneş ışınları, sigara ve kötü yaşam şartları da özellikle göz altında erken yaşlanmaya neden olabiliyor. Morluklar ve kırışıkların yanı sıra cilt daha soluk görünüyor, kuruma meydana geliyor, leke ile kırışıklık oluşumu gerçekleşiyor.

CİLT YENİDEN YAPILANIYOR

Uzun süredir göz çevresine botoks uygulamaktan kaçınan dermatologlar, Redensity II göz altı dolgusuyla artık bu bölgeye de müdahale etmeye başladı.

Hyalüranik asit içerikli dolgu alanında uzmanlaşan Teoxane Laboratuarının üst düzey bilim adamları tarafından, iki yıl süren Ar-Ge çalışmaları ile geliştirilen dolgu, göz altındaki şişlik ve morluk problemlerinin giderilmesine ve cildin uzun süreli yeniden yapılandırılmasına yardımcı olmayı hedefliyor.

Redensity II göz altı ışık dolgusunu Türk doktorlarına tanıtmak üzere İstanbul’a gelen ünlü Fransız Plastik Cerrah Dr. Patrick Trevidic, göz altı şişliklerine ve morluklarına çözüm sunan dolguyu devrimsel bir ürün olarak nitelendiriyor.

Her iki kişiden birinin yaşadığı göz altı torbalanması ve morluğunun nedeninin genetik olduğunu belirten Dr. Trevidic, alerjik reaksiyonlar, alkollü içecekler, yatış pozisyonu (karnınızın üzerine yatmak gibi) ya da uyku düzensizliklerinin bu durumu artırıcı unsurlar olduğuna dikkat çekiyor ve ekliyor; “Göz bölgemiz her yöne kolayca gidebilen özel bir yağla çevrilidir. Yağ içeren bu bölge, septum adı verilen doğal bir bariyer sayesinde konumunu muhafaza eder.

Septum, genetik nedenlerle ve yaşa bağlı bir artışla, yağ torbası tarafından ileri doğru itiliyor. Yaşımız ilerledikçe yüzümüzün kemik yapısı inceldiğinden, kemik de doğal olarak geriye doğru hareket ediyor. Bunun sonucunda, göz bölgemizin altında boşluk ve gölgeler oluşuyor. Bugüne kadar tüm bu sorunları tek işlemle halledecek bir çözüm bulunamamıştı. Ancak Teoxane Laboratuarları, uzun süren Ar-Ge çalışmaları sonucunda bunu başardı.”

72 SAAT İÇİNDE SONUÇ

Kalıcılığı 1-3 yıl arasında değişen Redensity II üzerine yapılan klinik araştırmalarda, 600 binin üzerinde enjeksiyon uygulanmış. 15 bin uygulamada sadece bir kişide hafif kızarıklık ve morarma görüldüğünü, bu durumun da 72 saat sonra kaybolduğunu söyleyen Dr. Trevidic, dolgunun formülü hakkında daha ayrıntılı bilgi veriyor: “Cildin yapı taşlarından hyalüronik asit, cildi yeniden yapılandırma kompleksi, sekiz amino asit, üç antioksidan, mineral ve vitaminler ile hasta konforu için lidokain içeriyor.” Bildiğiniz gibi, hyalüronik asit vücudumuzda doğal olarak bulunan ve cildin derin tabakalarında su tutarak, nemin ideal seviyede kalmasına hizmet eden bir madde.

Bu güçlü nemlendirici ajan yaşlanmayla birlikte azalmaya başlıyor. Bu nedenle, cilt kuruyor, zayıflıyor ve ilk kırışıklıklar ortaya çıkıyor. İsviçreli Teosyal firması tarafından yaratılan dolgu, işte bu zamanla azalan hyalüronik asidi cilde geri kazandırıyor.

Odaklandığı bölge, giderdiği problemler ve kalıcılığıyla da iddialı olan ışık dolgusu, insan vücudunda bulunan bir bakteriden, tamamen doğal olarak elde ediliyor. Yani insan vücuduna tam uyumlu ve herhangi bir reaksiyona neden olmuyor.

Türkiye’de Ocak ayından itibaren uygulanmaya başlayan bu yeni yöntem ile artık aynaya baktığınızda daima dingin bir görünümle karşılaşabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*