Rusya’dan sevgilerle

travellerDÜNYANIN en önemli gezi kültürü dergilerinden biri olan Conde Nast Traveller, Türkiye’ye tam 15 sayfa yer verdi. Seyahat dergileri arasında bir numara olan Conde Nast Traveller beni arayıp, “Mesleğiniz ile ülkenizi dünya çapında temsil ediyorsunuz. Marmaris’te sizi çekmek istiyoruz, Türkiye’de gidilecek adresleri de sizden başkasından almak istemiyoruz. Rus edisyonuna kapak olmayı kabul eder misiniz?” diye teklif ettiğinde kulaklarıma inanamadım. Bir de üstüne çekimler ülkemde, Marmaris’te, en sevdiğim tatil yeri olan D-hotel Maris’te yapılacaktı. Rüya olsa gerek diye düşündüm.

Mayıs ayında Temmuz sayısını çekmek için Marmaris’te ekiple buluştuk ve ortaya bu harika kapak ve içeride tam 15 sayfa Türkiye’yi tanıtan sayfalar çıktı. Bu arada bu dergi hangi ülkeyi ve şehri kapak yapıyorsa resmen turist patlaması yaşandığını da söylemeden geçmeyeyim. Rusların ülkemize olan ilgi, destek ve sevgilerine çok teşekkür ediyorum.

Dergi çıktıktan sonra benden, Rus medyasına dağıtmak için elimde kendi kapağımı tuttuğum ama bu sefer arkada Boğaz’ın göründüğü bir kare istediler. Biz de James Bond’un “Rusya’dan Sevgilerle” filmine gönderme yaparak fotoğrafı dergiye İstanbul’dan sevgilerle diye gönderdik. Rus medyasında ise “Tülin ve İstanbul’dan sevgilerle” diye yer bulmuş. Bu arada çekim yaparken ismim bir anda değişti, Rus okurlara uygun olsun diye “Tülin Sahinova” oldu…

Tülin Şahin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*