Saç bakım sırları

Saç bakım sırları

Saç bakımında bilmemiz gereken en önemli bilgilerden biri saçlarımızın ve saç derimizin nemini korumak. Bunun için de yapmamız gereken saç bakım ürünlerini düzenli ve doğru kullanmak. Örneğin saç maskesini saç kremi sonrasında nemi alınmış saçlara uygulayarak ıslak ve nemli bir havluyla sarmak; 5-10 dakika bekletmek en etkili yöntemlerden biri. Sıcakla birlikte saça işleyen saç maskesi sayesinde saçlar yumuşacık olacak ve beslenecektir. Onun dışında yaz aylarında plaja çıkmadan önce saç bakım yağı ya da saç maskesini kuru saça uygulamak da tüm gün saçlarınızı güneş ışınlarından korur.

Saç bakımının sırları

Makyaj çantasının olmazsa olmazları

Makyaj, bir değişim için değil daha sağlıklı ve güvenli bir görüntü yaratmak için yapılmalı. Son zamanlarda bu algının Türk kadınlarında çok doğru bir şekilde ilerlediğini izleyebiliyoruz. Sağlıkla parıldayan bir ten, güçlü bakışlar ya da imza gücünde dudaklar kusursuz bir makyaj için yeterli. Benim makyaj çantamda beni hem güne hem de geceye hazırlayabilecek, sakin ama kullanım farklılığıyla etkisi güçlenebilecek ürünler yer alıyor.

Şu an çantamda yer alan ürünler arasında Giorgio Armani Luminous Sil foundation, Nars And God Created the Woman far paleti, YSL Kiss and Blush, Bobbi Brown Art Stick Dusty Pink ruj, Estee Lauder Sumptuous Infinite maskara, L’Oreal Süper Liner Blackbuster eyeliner, Make Up For Ever Aqua Eyes göz kalemi, YSL Touche Eclat göz altı aydınlatıcısı, Clarins Colours of Brazil bronz pudra var. Bu ürünlerle dilediğim gibi oynayarak hem gündüz hem de gece makyajımı yapabiliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*