Sağlıklı Cinsel Hayat İçin Genital Sıkılaşma

Doğum, çoklu hamilelik, yaşlanmaya bağlı deformasyon gibi sebeplerle kadınların genital bölgesinde gevşeme ve elastikiyet kaybı gibi problemler görülebiliyor.

Kadının cinsel sağlığı, beden ve ruh sağlığı için de önemli. Cinsel sağlığın yolu ise vajinadan geçiyor. Bu önemli organda; doğum, çoklu hamilelik, yaşlanmaya bağlı deformasyon ya da kolajen elastikiyetinin güçlü olmaması gibi çeşitli nedenlerden dolayı gevşeme ve elastikiyet kaybı gibi problemler görülebiliyor. Shambala Clinic’ten Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Dr. Serdar Bora Bayraktaroğlu, bu problemi yaşayan kadının cinsel hayatının olumsuz etkilendiğini söylüyor ve ekliyor: “Bu durumun sonucunda ilişki sorunları, kadında özgüven kaybı ve ruhsal problemler ortaya çıkabiliyor.”

saglikli cinsel hayat

Klinik şartlarında ağrısız ve kısa bir uygulama olan radyofrekans yöntemini takiben sosyal yaşantıya hemen dönülebiliyor. İşlemden sonra bir-üç ay içerisinde kolajen üretiminin artışı, vajen bölgesinde sıkılaşma gözlemleniyor. Uygulama sonrası cinsel ilişki için bir haftalık bekleme süresi yeterli geliyor. Vajina duvarının zaman geçtikçe daha fazla sıkılaştığı görülüyor. Viveve; ağrısız, kısa ve basit olması nedeniyle cerrahi yöntemlere iyi bir alternatif oluşturuyor. Cinsel estetik ile ilgili gelişen tıbbın sunduğu yenilikçi ve başarılı bir vajinal gençleştirme-sıkılaştırır yöntemi olarak kabul ediliyor. Bu yöntemi vajina bölgesi problemleri olan pek çok kadının daha mutlu bir hayat sürmesine katkıda bulunması amaçlanıyor.

İYİLEŞME SÜRESİ KISALDI

Uzmanlar, vajinal gençleştirmeye yönelik işlemlerin önceki yıllarda cerrahi yöntemler ağırlıkta olmak üzere tedavi edildiğini söylüyor. Cerrahi işlemlerin anestezi gereksinimi ve altı hafta kadar iyileşme sürecinin olması, aktif, çalışan, sosyal bir kadını oldukça zorluyordu. Oysa ki günümüzde modern tıp imkanları sayesinde estetik ve plastik cerrahi uzmanlarının kullanabileceği yeni bir seçenek bulunuyor. Viveve (radyofrekans) yöntemi ile vajina problemleri 20-30 dakikalık bir seans ile tedavi edilebiliyor. Klinik şartlarında uygulanabilen ağrısız vajina gençleştirme ve sıkılaştırma tekniği olan Viveve, aynı zamanda kadınlarda cinsel ilişki sırasında orgazm yoğunluğu ve sıklığında artış sağlıyor. Hazzın daha fazla hissedilmesine sebep oluyor.

Böylelikle vajinal gençleştirme ile birlikte cinsel doyumun artırılması amaçlanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*