Buradasınız : Ana Sayfa // İlişkiler // Seks hayatınız nasıl gidiyor?

Seks hayatınız nasıl gidiyor?


kadin erkekS: EŞİM VÜCUDUMU ÇOK BEĞENİYORDU.
AMA GEÇEN GÜN EĞER İSTERSEM GÖĞÜSLERİME SİLİKON YAPTIRABİLECEĞİMİ SÖYLEDİ. ACABA BENİ ESKİSİ GİBİ ÇEKİCİ BULMUYOR MU?

C: Evlilik boyunca aynı heyecanı ve cinsel isteği koruyabilmek çok önemli.

Bunu kaybeden çiftler bir süre sonra ilişkilerini kurtarabilmek adına farklılık arayabiliyor.

Bulunduğunuz seviyeden bir kademe daha yükselmek gibi… Bazısı çeşitli fanteziler üretmeye çalışırken, kimisi de duruşlarına farklılık katıyor. Hele bir de çocuk sahibi olduysanız ve kilo veremediyseniz, zaman içinde eşiniz vücudunuzun eski halini özleyebilir. Unutmayın, siz vücudunuza ne kadar

değer verirseniz, eşiniz de aynı şekilde size saygı duyar. Eğer göğüslerinizle mutluysanız, eşinize: ‘Bence göğüslerim gayet güzel. Sadece biraz forma girmeye ihtiyaçları var.’ diyebilirsiniz. Ardından da spor yaparak ve bakım kremleri kullanarak kaslarınızı güçlendirmeyi deneyebilirsiniz.

S: SEVGİLİMLE UZUN ZAMANDIR BİRLİKTEYİZ. İLK BAŞLARDA ARAMIZDA GÜÇLÜ BİR TENSEL ÇEKİM VARDI. ONU ÖPTÜĞÜMDE KALBİM DURACAK GİBİ OLURDU. AMA SU SIRALAR NE O NE DE BEN BİRBİRİMİZİ O KADAR DA ÇOK ARZULAMIYORUZ. BAZEN GÜNLERCE SEKS YAPMADIĞIMIZ OLUYOR.

SİZCE SEBEBİ NE OLABİLİR? C: İlk başta yaşadığınız heyecan, aşkın size sunmuş olduğu bir bonus. Çoğu çiftte bu heyecan zaman içinde azalarak yerini daha duygusal sevişmelere bırakıyor. Bunun nedeni de birbirinizi daha iyi tanımış ve sevmeye başlamış olmanız. Bunun dışında günlük sorunlar da araya girebiliyor. Sevgilinizle konuşarak kafanızdaki problemleri çözüme kavuşturmaya çalışın. Sorun ikiniz ile ilgiliyse neden bu şekilde hissettiğinizi bulun. Ardından da birbirinizin farkına yeniden varın. Örneğin haftada bir kez farklı bir fantezi deneyebilirsiniz. Akşam yatmadan önce seksi bir fotoğrafimzı çekip ona göndermeye ne dersiniz? Ya da gün içinde tahrik edici bir mail atmaya? Hadi şimdi deneyin!

S: EŞİMLE SEKS YAPACAĞIMIZ SIRADA BACAKLARIM KASILIYOR VE kendimi geri çekiyorum, bu yüzden BİR AYDIR BERABER OLAMADIK. ÜSTELİK HER SEFERİNDE KENDİMİ AĞLARKEN BULUYORUM. BU DURUMDAN NASIL KURTULABİLİRİM?

C: Cinsel ilişkiye girememe problemi ‘vajinismus’ olarak adlandırılıyor. Bu durumda bir uzmana danışıp konu hakkında yardım almanız gerekiyor. Bu sorunun altında genellikle çocukluk döneminde cinsellikle ilgili edinilen yanlış bilgiler yatıyor. Zihninizin bir yerlerine gizlenen bu tabular cinsel hayatınızı bu şekilde etkileyebiliyor. Bunun dışında deneyebilecekleriniz ise ön sevişmeyi biraz daha uzun tutmak ve eşinizden yavaş hareketlerle ilerlemesini istemek. Kafanızı kurcalayan birtakım sorulardan kurtulur, kendinizi ilişkinize verirseniz, zaman içinde biraz daha rahatlayacağınızdan emin olabilirsiniz.

 FaceBook Ekle Bunu, FaceBook Share Twitter Ekle Bunu, Twitter Share Digg Ekle Bunu, Digg Share” title= ”Google MySpace Ekle Bunu, MySpace Share Technorati Ekle Bunu, Technorati Share ”Delicious


Yorum Yapın

yukari