Selfie’de güzel çıkmak için…

Selfie’de güzel çıkmak için…

Biz kadınlar her fotoğrafta güzel çıkmak isteriz. Fotoğraflarda güzel çıkmak için zoraki pozlardan ziyade rahat olmak gerek. Daha sonra teknik birkaç ayrıntıya dikkat etmeli.

Hangi profilden, açıdan daha iyi göründüğünüzü tespit edip çekimlerinizi ona göre yapmalısınız. Küçük açılı yan duruşlar daha hoş bir görüntü ortaya çıkarıyor. Aslında kolay görünen selfie çalışmalarında başarılı sonuç almak için kompozisyon çok önemli. Orantılı bir arka plan görüntüsü olmazsa olmaz, karmaşadan uzak bir fon seçilmeli, böylece dikkat dağıtıp göz yormazsınız.

Selfie’de güzel çıkmak için

Profesyonel çekimlerde olduğu gibi selfie çekerken de ışık en önemli faktörler arasında. Gün ışığı etkili sonuçları yaratıyor, gün ışığından yararlanmak doğal görünüm elde etmenizi sağlar. Doğal ışıkta daha canlı ve güzel görünürsünüz. Tepe ışıklandırmalarından kaçının.

Gölgelenmeler yapacağı için göz altlarını çökük ve koyu yansıtıp, olduğundan daha yorgun bir ifade verebilir. Kullandığımız akıllı telefonlarla uyumlu programlar sayesinde ufak rötuşlar ve efektlerle selfie’lerinize dinamizm katabilirsiniz. Ancak, her şeyin aşırısı zararlı. Aşırı filtrelemek ve renklerle oynamak fotoğrafın olduğundan çok Çarklı hatta bazen komik görünmesine neden olabilir. Selfie çekerken kolunuzu fazla uzatmayın, eğer böyle bir gereksiniminiz varsa selfie çubuğu kullanın. Fazla uzatılan kollar fotoğrafta ekstra büyük görünür ve bu da hoş olmayan bir görüntü ortaya çıkarır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*