Serenay Sarıkaya Nasıl Birisidir?

Fransız Sarayı’na varıyorum. Bir an önce dizinin setine yetişmesi gerektiğini ve bu yüzden sohbetimizin çok da uzun olamayacağını biliyorum. İçeride saraya yaraşır güzellik ve durulukta bir “prenses” var. Yoğun iş temposuna rağmen, bu saate kadar hâlâ ne kadar enerjik olduğunu görüp şaşırıyorum. Serenay Sarıkaya, henüz 22 yaşında. Ama sahip olduğu bitmez enerji, sadece yaşından değil. Işıldayan aurası, insanın içini ısıtan kocaman gülümsemesi, tüm başarısını birkaç saniyede özetliyor. Nasıl bir insan olduğunu daha da merak ediyorum şimdi. Onunla ilgili bu zamana kadar okuduğunuz her şeyi unutun, tüm önyargılarınızı bir kenara koyun. Serenay Sarıkaya, kendisiyle ilgili “yaratılan” tüm hikayeleri, anlattıklarıyla “sıfırlıyor” bu röportajda. O, karşılaştığınız diğer yaşıtları gibi değil. Gözlerinizi kamaştıran ışığının sebebi, kocaman ve sakin dünyası. Daha iddialı olmak gerekirse; Serenay’dan öğreneceklerimiz bile var…

Serenay Sarıkaya Resimleri İçin Tıklayınız

serenay sarikaya

ELLE: Güzel bir kadın olmak nasıl bir duygu?

SERENAY SARIKAYA: Güzellikten ziyade; güzel bir enerjiye sahip olmak, mutlu olabilmek ve onu koruyabilmek insanı güzel hissettiren şey.

ELLE: Bu hissin geri dönüşü, Medcezir dizisindeki rolüne nasıl yansıyor?

5.5.: Oyunculuğun mutluluk enerjisiyle çok ilintili olduğunu düşünüyorum. Çünkü kamera yalan söylemez. Sette mutlu olup olmadığını ya da karşındaki insana hissettiklerini ayna gibi yansıtır. Etrafımda pozitif insanlar olduğu için ekrana yansıyan da pozitif oluyor. Ritmimi ve enerjimi yüksek tutmaya çalışırım hep ama bazen olmuyor. O zamanlar da birlikte çalıştığınız kişi enerjinizi yükseltmenize yardım ediyor.

ELLE: Sezgileriniz nasıldır?

5.5.: Sezgilerim kuvvetlidir ve anlarım. Karşımdaki insan mutsuzsa onu iyi hissettirmek için elimden geleni yaparım. Bazen insanların iyi bir şeyler duymaya ihtiyacın olur ya hani… Karşımdaki insanın beni düşürmesine izin vermemeye çalışırım, çok da etkilenmem…

İÇİMDEKİ EKSİKLİK

ELLE: Yardım edebileceğinizi mi düşünüyorsunuz yani?

5.5.: Yardım etmekten ziyade… Ben neşeli biriyim. İnsanların iyi taraflarını görmeyi artık alışkanlık haline getirdim. Güçlü bir enerjim olduğunu düşündüğüm için bunu paylaşmam gerektiğine inanıyorum. Eğer bir yetiye sahipseniz, bunu kendinize saklamanızın çok bencilce olduğuna inanıyorum. Daha büyüyebilmek için paylaşmak lazım.

ELLE: Oyunculuğa 15 yaşında başladınız. O zamana kadar bu güçlü enerjiyi nasıl tuttunuz içinizde merak ediyorum?

5.5.: Sporla uğraştım. Hayatımda voleybol vardı. Sonra çok sevdiğim hocam ve antrenörüm bir dans okulu açmaya karar verdi ve dansla tanıştım. Çok uzun süre Latin dansıyla ilgilendim. Hatta dans vesilesiyle bazı yarışmalara da katıldım. Sahnede olmak, onun ışıltısı bana çok büyülü geliyordu; ama her zaman bir şeyler eksikti. Hiç “tam” olma haline varamamıştım. İlk setimde, Limon Ağacı’nda kendimi tamamlanmış hissettim. O eksik olan “şeyi” bulmuştum. Ve sonra ne olursa olsun, her şeye rağmen oyunculuk yapmaya karar verdim. Ama o zaman anlamıştım bunu yapmam gerektiği- » ni ve içimdeki eksikliği ancak bu şekilde tamamlayabileceğimi… İçimdeki enerji topunu dışarı çıkarıp paylaşmam gerektiğini anladım.

ELLE: Var olma sebebinizi anladınız da diyebilir miyiz?

5.5.: Daha kısa yoldan, evet böyle diyebiliriz (gülüyor)… Ben işte böyle, uzun uzun anlatırım hep…

ELLE: Aklınızdaki her şeyi söyler misiniz?

5.5.: Kendimi doğru ifade etmeye çalıştığım için hep birkaç yoldan anlatmaya çalışıyorum. O yüzden de aslında tek cümleyle anlatabileceğim şeyi uzatıyorum. Yanlış anlaşılmak istemiyorum. Mesela bunu da ikinci defa söylüyorum sanırım (gülüyor)…

ELLE: Oyunculuğun şizofrenik bir tarafı var mı sizce?

5.5.: Kesinlikle! Çünkü oyunculuk, deli işi… Hiç olmayan bir dünya yaratıyorsun -ki elbette benzerlerini görmüş olabilirsin- hiç var olmamış bir karakterin üzerine kendinden bir şeyler koyuyorsun. Bazen diyorum ki, “bir kamera var, biz çekim yapıyoruz, dışarıda gerçek insanlar var ve gerçek hayatlar yaşıyorlar”. İşte o zamanlarda böyle bir sektörün varlığı bana kendimi çok garip hissettiriyor. Yabancılaşıyorum ama sonra tekrar içine giriyorum o dünyanın.

ELLE: Hiç yoruluyor musunuz tüm bunlardan?

5.5.: Konuşurken mi? (gülüyor)

HAYAT HATA KABUL EDER Mİ?

ELLE: Hata yaptınız mı bu zamana kadar?

5.5.: Çok. Hâlâ da yapıyorum. Hata yapacak yaşta olduğumu biliyorum. Hele ki benim gibi küçük yaşta birinin hata telafisi daha kolay oluyor. Hata yapmamak elbette daha çok işime gelir ama bu çok insani bir durum. Fakat maalesef bu sektörün içinde olmak, hata oranını sıfıra indirmeniz gerek demek.

Çünkü hatayı asla kabul etmiyor. Bir “magazin” gerçeğiyle yaşıyorum. Bazen çok zor oluyor bu gerçeği kabul etmek.

ELLE: Magazin medyasına göre yaşıyor musunuz cidden? Hayatınızı, yaşayışınızı ona göre değiştiriyor musunuz?

5.5.: Yaşamak zorunda bırakılıyorum desek daha doğru olur.

Hiçbir şey olmasa da o kadar “güzel” hikayeler yazılıyor ki, sen hiçbir şey yaşamamış olsan da, yaşamış gibi deneyim-lemek zorunda kalıyorsun. Bazen düşünemiyorum. Çünkü o kadar yoruluyorum ve kontrol edemediğim şeyler gelişiyor ki…

ELLE: Kendinizle ilgili duyduğunuz, doğru olmayan en saçma şey neydi?

5.5.: Son dönemde çok duyuyorum diye cevap vereyim bu soruya. .. Çok yanlış şeyler okuyorum.

ELLE: Geleceği düşünüyor musunuz?

5.5.: Eskiden çok düşünürdüm. Düşünüp kaygılanırdım. Şimdi daha az düşünmeye çalışıyor ve hayatın bana sunduklarına kendimi açıyorum. Bu sistem bende daha çok işe yaradı. Başıma iyi de, kötü de gelse ön yargılı davranmıyorum ve tecrübe ediyorum. Kabul ediyorum.

Serenay Sarıkaya Resimleri İçin Tıklayınız

Elle Dergisi Şubat Sayısı 2014

Serenay Sarıkaya Nasıl Birisidir?” için bir yorum

  • 22 Ağustos 2015 tarihinde, saat 10:39
    Permalink

    serenay sarikayayi cok seviyorum.Rolu o kadar dogal oynuyor ki bravo ona.yani burcdenik belki de ona gore seviyorum onu.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*