Seriz Egzersiz İçin 5 İpucu

1- Güneşin tepede olduğu saatler yerine sabah erken ya da akşam egzersiz yapın.

2- Mutlaka su tüketin. Mataranızı buzlu su ile doldurarak suyunuzun daha uzun süre soğuk kalmasını sağlayabilirsiniz.

5-Açık renk, nefes alabilen bir şapka takın.

4- Nefes alabilen, ter tutmayan hatta son teknoloji ürünü serin tutan teknik kıyafetler giyin.

5-Vücut ısısını düşürmek için ensenize, boynunuza ya da bileklerinize bir damla nane yağı sürün. Buzdolabında beklettiğiniz ıslak havluyu egzersiz sonrası teninize uygulayın.

Egzersiz

Güneş gözlüğü takın mutlu spor yapın

Güneş gözlüğü takmak sadece gözlerimizi güneşin zararlı UV ışınlarından korumuyor, aynı zamanda daha iyi hissetmemizi sağlıyor. Yapılan bir araştırma, gözleri kısarak bakmanın agresiflik eğilimini artırdığını gösteriyor. Araştırmacılar, güneşten korunmak için gözlerimizi kıstığımızda ve kızgın olduğumuzda aynı alın ve göz çevresindeki kasları kastığımızı, bunun da beyne kızgın olduğumuz yolunda yanlış bir sinyal gönderdiğini söylüyor. Siz de dışarıda koşarken, yürürken, bisiklet sürerken, su sporları yaparken hem güneşin zararlı etkilerinden koruyacak hem de mutlu bir şekilde gülümsemenizi sağlayacak güneş gözlüklerinizi takmayı sakın unutmayın.

UNDER ARMOUR SPOR SUTYENİ

İnce askılı sırt detayına sahip, yoga, pilates ve yürüyüş gibi düşük yoğunluktaki aktivıteler için uygun olan sutyen, HeatGear kumaşı ile serin, kuru ve hafif olmanızı sağlıyor. Cilde yakın hoş bir his veren sutyenin dört yana esneyebilen kumaşı, aynı zamanda antimikrobiyel özelliğe sahip.

TELEFONU SUSTURUN

Sıkı bir şekilde egzersiz yapmak ve yaralanma riskini azaltmak istiyorsanız cep telefonlarını uzakta tutun. Araştırmalar, egzersiz sırasında cep telefonu gibi cihazlarla uğraşmanın, egzersiz kalitesinde ve dengede olumsuz etkilere yol açtığını, kişiyi yaralanmalara daha açık hale getirdiğini gösteriyor. Mesaj yazmak dengeyi yüzde 45, konuşmak ise yüzde 19 oranında etkiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.