Sevgilinizle Başbaşa İzleyebileceğiniz Aşk Filmleri

ask filmleriEvde yapılan kutlamaların en güzeli izlenecek romantik bir filmle sonlanır. En çok konuşulan, en çok sevilen, izlenen, ağlatan, mutlu eden, güldüren aşk filmlerini sizin için derledik.

NOT DEFTERİ

Başrollerinde Rachel McAdams ve Ryan Gosling’in bulunduğu film; sararmış bir not defterinden anlatılan ve yıllar öncesinden kopup gelen bir aşk hikayesini anlatıyor. Ailesiyle geçireceği sakin bir yaz hayal eden Allie bir karnavalda tanıştığı Noah’la yakınlaşır. Noah Allie’i gördüğü anda hayatını birleştirmesi gereken insan olduğunu anlar. 2, Dünya Savaşı’nın kızışması aşıkları ayırır. Sevdiği kızı aklından hiç çıkarmamış olan Noah’ı savaştan döndüğündeyse kötü bir sürpriz bekler. Allie gönüllü olarak çalıştığı bir askeri hastanede tanıştığı Lon ile evlenmek üzeredir.

İNGİLİZ HASTA

Kristin Scott Thomas ve Ralph Fiennes’ın başrolünü üstlendiği film, Michael Ondaatje’nin romanından sinemaya uyarlandı, Filmin yönetmeni Anthony Minghella.

Film boyunca aşkın farklı türleri anlatılıyor; Hana’nın hastasına duyduğu şefkat, Kip ile yaşadığı aşk, Almasy ile Katharine’in ilişkisi ve Almas/nin milliyetçi tutkular yüzünden mahvedilen çöle duyduğu sevgi…

SİL BAŞTAN

Jim Carrey ve Kate VVinslef in başrollerini paylaştığı ‘Eternal Sunshine of Spotless Mind’ da bol ödüllü bir film. Clementine’in Joel Barish ile yaşadığı iki yıllık ilişkiye dair tüm anıları katıldığı bir teknolojik deney sonucu silinir, Bunu öğrenen Joel çok üzülür ve aynı prosedürü kendi üzerinde uygulatmaya karar verir. Ancak yaşadıkları güzel günler gözünün önüne gelince hafızasını sildirmekten vazgeçer.

Film anılarımızın kötü bile olsa hayatımızın bir parçası olduğunu ve onlardan vazgeçemeyeceğimizi çok güzel bir dille anlatıyor.

BAŞKA DİLDE AŞK

Mert Fırat, Saadet Işıl Aksoy ve Lale Mansur’un başrollerini paylaştığı film hikayesiyle bir adım öne çıkıyor, işitme engelli Onur ile caârı merkezinde çalışan Zeynep’in aşkını anlatan film, aşkın hiçbir engel taşımayacağını şiirsel bir dille seyirciyle buluşturuyor, ‘Konuşmadan anlaşmak mümkün müdür?’ sorusuna cevap arayan ‘Başka Dilde Aşk’ ötekileştirmenin her türlüsüne karşı dururken bir yandan insanın içini burkuyor, acıtıyor, güldürüyor, umutlandırıyor…

AŞK TESADÜFLERİ SEVER

Mehmet Günsür ve Belçim Bilgin Erdoğan’ın oynadığı ‘Aşk Tesadüfleri Sever1, çocukluk ve ilk gençlik yılları boyunca yolları Ankara’da kesişen ve sonra İstanbul’da tanışan Özgür ve Deniz’in hikayesini anlatıyor. Engellerle dolu aşkın öyküsü Türkiye’nin 70’ii, 80’li ve 90’lı yıllarını ziyaret ederek, o yılların artık unutulmaya yüz tutmuş popüler kültür öğelerinden, müziklerinden, yaşam biçimlerinden ve alışkanlıklarından besleniyor.

Filmin bir diğer özelliği de pek çok gerçek hikayeden derlenmiş olması. Filmi izlerken bir paket mendili yanınıza almayı unutmayın.

ÖZEL BİR KADIN

Zengin ve yakışıklı iş adamı Edward etrafındaki kadınlardan ve hayatının tekdüzeliğinden çok sıkıldığı bir anda New York caddelerinde güzel Vivian ile tanışır. Bir anlaşma yaparlar; bir hafta boyunca sevgili olacaklar ama sonunda herkes kendi yoluna gidecek.

Edvvard lüks yaşamına, Vivian caddelere.,. Fakat aşkın gücü onların rüya gibi haftalarını gerçek hayatla birleştirir. Gişe rekortmeni filmin Julia Roberts’ı üne kavuşturauğunu söyleyebiliriz. Richard Gere ile başrollerini paylaştığı filmin müziği de gişesi kadar ses getirmişti.

TİTANİK

Sinema tarihinin en görkemli aşk filmlerinden biri Tıtanic’. Müziği, senaryosu, oyuncuları, görüntüleri.,. Hepsi hafızamıza kazınmış gibi. Yayınlandığı tarihten itibaren 12 sene boyunca tüm zamanların en çok izlenen filmi olma özelliğini kimseye kaptırmadı. James Cameron’un imzasını taşıyan film 11 dalda Oscar’la ödüllendirilmiş bir yapıt. Biri aristokrat diğeri proleter iki gencin aşkını anlatıyor film. Başrollerini Leonardo Di Caprio ve Kate VVİnslet paylaşıyor. Batmaz, sarsılmaz denilen lüks yolcu gemisi Titanic’in ilk ve son yolculuğuyla başlayan kısa soluklu ama ölümsüz bir aşk hikayesi. Bu film Sevgililer Günü’nde içinizi ısıtacak

KASIMDA AŞK BAŞKADIR

Keanu Reeves ve Charlize Theron’un başrollerini paylaştığı ‘Kasımda Aşk Başkadır’ tüm zamanların en çok konuşulan aşk filmlerinden biri. Nelson ve Sara’nın durumu pek de alışılagelmiş ilişkilere benzemiyor. Beklenti yok, baskı yok, bağ yok. Hatta bu Sara için ‘bir aylık’ bir ilişki. Fakat ikisinin de atladıkları nokta birbirleriyle kurdukları derin bağ ve aşk. Sevgililer Günü için ‘Kasımda Aşk Başkadır’ın gerçekten çok özel bir alternatif olduğunu söyleyebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*