Temmuz Aslan Burcu Yorumu

Aylık Aslan Burcu Yorumu
24 Temmuz – 21 Ağustos

İş

aslan-burcuGüneş, 11. Evinizde ilerliyor. Güneş, Jüpiter ve Mars 11. Evinizde ilerliyor. Güç ve isteklerinizle ilgili gizemli davranışlarınızla çevrenize yanlış imajlar vermeyin. Dışa vuramadığınız öfkenizin etkisiyle istem dışı hareket etmemeye çalışın. Çünkü, dostlarınızın davranışlarından bile çeşitli anlamlar çıkarabilir ve kendinizi kapatabilirsiniz. Bu nedenle, duygularınızı saklama gereği duyacak ve planlarını gizli yapmak isteyeceksiniz. 19 Temmuz’a kadar Merkür geri gidiyor. Bu arada, Merkür’ün ters hareketi; başlattığınız işleri bitirme konusunda size güç verirken, yeni bir işe el atmamanız konusunda sizi uyarıyor. Komşuluk ilişkilerinizde aksayan konular düzeltilecek ve birçok dargın arkadaşınızla bu ay barışma fırsatı yakalayacaksınız. Ayın ilk haftası, gökyüzünde sert açılar mevcut. Karşınızdakilere söz hakkı vermeden, kendi düşünceleriniz doğrultusunda iddiacı olmayın. Bu nedenle farkında olmadan rizikolar yaşayabilirsiniz. Güneşin de 12. evde bulunması, lehinize olan etkiler almanızı sağlayacak. Zihinsel aktiviteniz açık olurken, dışa dönük başarılarınız hız kazanacak. Arzu ettiğiniz hayalleriniz ile içinde bulunduğunuz sizi zorlayan koşullar arasında cesur ve isabetli kararlar alacaksınız. İletişim konusunda çıkan aksilikler, canınızı sıkacaktır. Fakat siz yine motivasyonunuzu koruyarak, pes etmeyeceksiniz. Şans sizi desteklemeye devam edecektir. Süregelen bir aşk ilişkiniz varsa, ailenizin çıkaracağı pürüzlere karşı bu dönemde mücadeleci bir tavır takınacaksınız. Çevrenizdeki bazı kişilerin sizden sakladıkları düşünceleri keşfederek belki biraz üzüleceksiniz ama yapılacak bir şey yok. Merkür’ün ters hareketi ise her zaman olumsuz etkiler vermemektedir. Yeni bir işe başlamak istiyorsanız, kendinize sınır koyabilirsiniz. Fakat, eskiden planladığınız bir işi devreye sokabilirsiniz. Yeni işlerde sorun yaratan Merkür, eski işlerinizi destekleyecektir. Böylece, birtakım ilişkilerinizdeki eskimiş sorunlarınızı bu dönemde çözebilir, iletişim problemlerinizi düze çıkarabilirsiniz. Karşınızdaki kişinin düşüncelerine değer vermeyi ve dinlemeyi öğreneceksiniz. Bu dönem yakın dostlarınızla yapacağınız telefon konuşmaları sayesinde, enerjiniz daha da olumlu etkilenecektir. Çevrenizden olumlu etkiler aldığınız zaman, sosyal aktiviteniz daha da güçleniyor. Paylaşım duygunuzun önemli olduğunu göreceksiniz.. Mesleğinizi kişiselliğinizle birleştirmek ve kendinizi, fikirlerinizle ispat etmek istiyorsunuz. Değişimlerin meydana getirdiği çatışmalardan oluşan bir yaşam tarzınız gündeme geliyor. Takıntılarınızın sizi yönlendirmesine izin verdiğiniz sürece, farklı olma duygusundan bir türlü kurtulmanız mümkün değil. Ailenizin aykırı düşünceleri ve fikirleri aklınızı karıştırabilir.. Fikirlerinizi ateşli bir şekilde savunmalısınız. Fikir birliği içinde olduğunuz kişilerle gereksiz bir tartışma ortamı yaratmamalısınız. Duygusal anlamda çok çabuk etkileniyor ve hızlı kararlar alıyorsunuz.

Aşk

Kararlı bir şekilde savunduğunuz fikirlerinizden taviz vermeyeceksiniz. Ortak çalışmalarınız ve dostluklarınızda hakim bir tavır sergileyerek kendi düşüncelerinizi karşı tarafa dikte edeceksiniz. Aktif bir imaj sergilemeniz nedeniyle, çevrenizdekiler sizin gücünüzden yararlanmak isteyebilirler. Eşit iş paylaşımları içinde görünseniz de, onlar üstü örtülü bir şekilde sizin himayenizdeler. Bu nedenle onlara karşı yapıcı tavırlar içinde olmalısınız. Aşk hayatınız ailenizin denetiminde gelişebilir. Anne ve babanızın düşünceleri çok önemli unutmayın. Ailenize ters gelen düşünceleriniz nedeniyle, kendinizi ifade etmekte güçlükler yaşayacaksınız. Daha dayanıklı ve çalışkan bir performans sergilemenize rağmen, duygularınızı ifade etmekte zorlanacaksınız. Özellikle ailenizin yaşlı erkekleri veya babanızla ilgili bazı sorunlar yaşarken, geleneksel davranışlar arasında kendinizi sıkışmış hissedebilirsiniz. Çevrenizden yardım almak zorundasınız. Yaşantınızdaki koşulların sizi zorladığını, kararlarınızı verirken çevresel şartların ve içsel duygularınızın tezat oluşturduğunu göreceksiniz. Çocukluktan kalma alışkanlıklarınızla ilgili sınırlarınızı ve yeni durumunuzu esnetmek zorunda kalabilirsiniz. Özellikle, iş ve evlilik konularını kapsayan olaylarda, geçmişteki alışkanlıkların yeni şartlara uyum sağlaması güç olacaktır. Çalıştığınız işinizle ilgili sorgulamalara başlayabilirsiniz.

Sağlık

Alışkanlıklarınıza bağlı yaşamak sizin için önemli olacaktır. Bazılarınızın romatizma şikayetleri gündeme gelecektir. Isı farkına dikkat etmeli, öğle saatlerinde güneş altında kalmamalı ve cildinize özen göstermelisiniz. Sindirim sisteminizi yoracak beslenme düzeninden vazgeçmeli ve yiyeceklerinizin sağlıklı olmasına dikkat etmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*