Ten Renginize Uygun Pudralar ile Makyajınızı Kusursuzlaştırın!

Evet hanımlar, hepimizin de bildiği üzere kusursuz ve iddialı görünen bir makyajın kuşkusuz en önemli ayrıntısı pudrada gizli. Ancak pudra, kadınlar arasında çoğu zaman kapatıcı ve fondöten ile karıştırılıp yanlış kullanılarak kötü bir makyaj görümüne yol açabiliyor. O nedenle baştan söyleyelim, makyajımızın olmazsa olmazı olan pudra, aslında bir sabitleyici ürün. Yani kapatıcı veya baz amacıyla değil de fondöten ardından makyaj dengeleyicisi olarak kullanmanız gerekiyor. Kalıcılık ve etkililik açısından önemli role sahip olan bu kozmetik ürünümüzü alırken haliyle bazı ayrıntıları göz önünde bulundurmamızda fayda var. Siz de bu püf noktaları dikkate alarak daha doğru pudra seçimi yapabilir, böylelikle daha buğulu ve özgün bir makyaja imzanızı atabilirsiniz.

Cilt Tipine Uygunluk

Pudra alımında kuşkusuz ilk dikkat etmeniz gereken husus cilt tipi. Öncelikle cilt tipinizi belirleyebilir ve daha sonra kendinize uygun ürünler arasından seçiminizi gerçekleştirebilirsiniz. Eğer hassas bir tene sahipseniz olabildiğince doğal, su bazlı ve kaliteli ürünlere yönelmeniz de fayda var. Aksi taktirde cildinizde birtakım sağlık sorunları baş gösterebilir.

Örneğin: Cilt tipine uygun kaliteli pudra seçerken Yves Rocher ürünlerinden esinlenebilirsiniz. Kozmetik markasının gerçekten hafif, bitkisel ve kaliteli pek çok pudra alternatifi bulunuyor. Ürün koleksiyonları arasından cilt tipinize ve ten renginize uygun pudralar tercih ederek daha bakımlı ve zarif bir kadın imajı çizebilirsiniz.

Makyaj Tarzınız

Kozmetik piyasasında pudranın sıkıştırılmış ve toz olarak ayrılan iki tür seçeneği bulunuyor. Kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilen toz pudralarla kolayca pürüzsüz bir görünüm yakalanabiliyor. Üstelik her cilt tipine uygulayabilmeniz de son derece mümkün. Diğer pudra seçeneği ise sıkıştırılmış türde olanlar. Genellikle yağlı ciltler için tercih edilen bu ürünler, günümüzde fondöten ihtiyacınızı da aynı anda karşılamış oluyor. Haliyle tek bir uygulama ile hem pudra hem de fondöten görüntüsü elde edebiliyorsunuz.

Ten Rengi

Pudra seçerken ten renginizi doğru bilmeli ve uygun tonlarda bir renk tercihi yapmalısınız. Aksi taktirde hem kombininiz hem de yüz güzelliğiniz kötü bir görünüm haline dönüşebilir. Ayrıca kozmetik mağazalarında,  spot ışıklarına aldanarak yanlış bir renk seçiminde bulunmanız muhtemel bir durum. O nedenle olabildiğince gündüz vakitleri gün ışığında pudra almaya özen göstermelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*