Tüliss pastam sizleri bekliyor!..

ÇIRAĞAN Oteli’nin içinde yer alan Gazebo Cafe / Lounge benim İstanbul’da en sevdiğim mekanlardan biridir. Gazebo Lounge’un modern dekorasyonu, el yapımı Türk halıları, yalılarda rastlanan pencere pervazları ve seramikleri ile zarif Türk tarzını yansıtır. Mekan Boğaz’ın hemen kenarındaki muhteşem konumu ve geniş terası ile büyüleyici bir yerdir.

tulin pasta

Gazebo Lounge, bu zarif özelliklerinin yanı sıra Çırağan Palace Kempinski’nin ‘pasta ve çikolata cenneti’dir. Ev yapımı pastalar, tartlar, kurabiyeler, çikolatalar, kekler dondurmalar vb, kısacası gün boyu servis edilen her şey – baklava dahil – otelin pastane ekibinin elinden çıkma, ev yapımıdır.

Geçtiğimiz günlerde Çırağan Palace Kempinski’nin pazarlama ve yiyecek/ içecek ekibi benimle birlikte bir tatlı yaratmak istediklerini belirttiler. En sevdiğim mekandan böyle bir teklif gelince kulaklarıma inanamadım. Kısa bir ön hazırlıktan sonra hemen tatlıyı yapmaya başladık.

Hindistan cevizi, muz, çarkıfelek meyvesi (passion fruite), çilek ve vanilya kremasından oluşan bu pasta bir dizi özelliği bir arada barındırıyor. Hem şık ve zarif, hem siyah-beyaz rengi ile yaz modasının habercisi, hem de süper lezzetli… Ve üstüne üstlük ‘light’…

Gazebo Lounge’da bu pastayı yiyebilirsiniz. Pastanın gün boyu servis edilen tek kişilik porsiyonlarının yanı sıra kutlamalar ve dostlarla paylaşmak üzere büyük boyu da mevcut. Afiyet olsun…

Tülin Şahin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*