Ünlü Kadın Giyim Markalarının 2013 Koloksiyonları

CHANEL

Grand Palais’nin merkezine kurulan bir çam ormanı ve ahşap amfitiyatronun ortasında, Kari Lagerfeld imzalı masalsı siluetler dolaştı. Dekorasyonun şaşaası, Chanel’in kusursuz el işçiliğiyle örtüşüyordu. Defile adeta haute couture’ün eko-sistem ile ilişkisini anlatır gibiydi.

CRISTİAN DIOR

Raf Simons, ikinci haute couture koleksiyonu için Mösyö Dior’un Granville’deki evinin bahçesinden esinlendi. Üç boyutlu çiçekler ve kabarık etekli elbiseler ise tasarımcının markanın tarihine saygı dolu göndermeleriydi.

ATELIER VERSACE

Donatella Versace, Atelier VersaceH koleksiyonu içip metal ve cam yapılardan ilham almıştı. I Heykelsi omuzlar, incecik beller, metalik fermuarlar, neon renkler ve 24 karatlık altın ipliklerden, füturistik amazonlar ortaya çıktı.

STEPHANE ROLLAND

İkonik model Carmen Dell’Orefice’in kapanışı yaptığı Stephane Rolland defilesinde, hazır giyime damgasını vuran siyah ve beyaz İkilisi bir kez daha sahnedeydi. Devasa volanların heykele dönüştürdüğü siluetler, haute couture geleneğinin kusursuz birer örneği niteliğindeydi.

ARMANI PRIVE

Giorgio Armani, etnik Afrika’yı zarafetle couture salonlarına taşıdı. Derin renkler, narin kumaşlar ve gösterişli formların hayat verdiği tasarımlar, modanın da aslında bir zanaat olduğunu anlatır gibiydi.

ALEXIS MABILLE

Beyaz pudralı saçlar ve pembe tülden kat kat elbiselerle, Alexis Mabille resmi haute couture üyeliğini Fransız Sarayına gönderme yapan bir koleksiyonla kutladı. İmzasına dönüşen fiyonk formu ise bazen omuzlar, bazen de bellerde yine karşımıza çıktı.

ULYANA SERGEENKO

Geçtiğimiz sezon matruşka bebeklerine benzettiği modelleriyle Anna Karenina filminin yol açtığı Rus akımına dahil olan Sergeenko, 2013 yazı için Amerikan folklörüne gönderme yapan teatral bir koleksiyon sundu.

GAULTIER PARİS

Indomania, Maharane, Indira… Jean Paul Gaultier’nin tasarımlarına verdiği isimler, koleksiyona ilham kaynağı olan Hindistan’dan izler taşıyor. Kumaşların renginden takıların boyutlarına, şıklığı oryantal bir bakış açısıyla anlatan ve her zamanki Gaultier çılgınlığını yansıtan bir koleksiyon…

p-1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*