Ünlüler Dünyasında Son Dedikodular Mart 2013

FULYA UGAN \ Sabah.com.tr

AĞIR LAFLAR ETTİĞİ ESKİ AŞKINA NEDEN GERİ DÖNDÜ?

38357566714Magazin dünyasındaki yap-boz aşklara bir yenisi eklendi. Yaklaşık 2 yıllık ilişkilerinde defalarca ayrılıp barışan Ceyda Ateş ile Can Yurtsevdi barıştı. Oysa ayrılık sonrası birbirlerine demediklerini bırakmamışlardı. Can Yurtsevdi, Ateş’in ısrarlarına rağmen barışmayı asla düşünmediğini söylemişti. Uyuşturucu operasyonu kapsamında gözaltına alındıktan sonra işleri bozulan Yurtsevdi, imajını düzeltmek için mi Ateş’le barıştı?

Can Yurtsevdi imajını düzeltmek için değil, kimsesiz kaldığından dolayı bunalıma girdiği için eskiye dönüş yaptı. Ayrılmak isteyen Ceyda değildi. Şimdi asıl önemli olan Ceyda nasıl oldu da Can’ın o ağır laflarından sonra barışmayı kabul etti! Ayrılığın ardından Ceyda Ateş’in kalkıştığı iddia edilmiş, Can Bey de bunu doğrulamıştı ve hatta “Ceyda peşimi bırakmayınca savcılığa şikayet etmeyi bile düşündüm ama vazgeçtim. Bir arkadaşı bana ‘Ceyda intihar etti, şu an hastanede’ diye mesaj atınca da ‘Geçmiş olsun’ diye cevap yazdım ama hastaneye gitmedim. Onunla bir araya gelmemiz artık mümkün değil” demişti. Demek ki Ceyda halen unutamamış. Can’ın da etrafında kimse kalmadı. İşleri, aşk hayatı, arkadaşlıkları, dostlukları bozuldu. Ne varsa eskide var diye düşündü ve eski aşkıyla barıştı diye düşünüyorum.

DİLAN, İBO’NUN KIZI MI?

Bu haftaya şok bir iddia damgasını vurdu. Songül Karlı ve Uğur Arslan’ın sunduğu “Su Gibi” programının solisti Dilan Çıtak’ın, İbrahim Tatlıses’in kızı olduğu iddia edildi. Bunun üzerine Karlı, “Herkes istediği zaman istediği şeyi söyler veya söylemez. Hayatını öyle devam ettirir. Dilan çok onurlu bir kız. Geldi burada çalışıyor. Buna ihtiyacı mı var? Hayır. Ama babasını kullanmak istemiyor. Babası da iyi bir insan” diye konuştu. Arslan ise, “Başkası olsa kullanır bunu, benim babam şu diye. Ama kızcağız öyle bir şey yapmadı şimdiye kadar” dedi. Konuyla ilgili Serpil Çakmaklı’dan da bir açıklama geldi. Çakmaklı, “Dilan’ın annesi Işıl benim yanımda çalışıyordu. Hamileliğini gördüm. Kendisine telefonlar geliyordu. Işıl eskiden “İbrahim Tatlıses’ten çocuğum var” demişti. Işıl’ın konuşması lazım. Ben her şeye tanığım ama İbrahim Tatlıses çıkıp konuşmalı. Mahkemede şahitlik yaparım. Ben de bu olayı herkes kadar biliyorum ama yasal olarak bilmek isterim. Ben bu olayı 1985 yılından beri bilmeme rağmen ağzımı fermuarla kapattım” dedi. Ortalığı allak bullak eden iddialara Tatlıses’ten henüz bir cevap gelmedi. İbo’nun sessizliği de kafaları karıştırdı. Her zaman hakkındaki iddialara anında cevap veren Tatlıses, bu kez neden tek kelime etmiyor? Bu durum iddiaların doğruluğunu da güçlendiriyor mu?

İbrahim Tatlıses vurulduktan ve uzun tedavi sürecinin ardından hayata döndükten sonra hakkında söylenmeyen kalmadı. Tecavüz iddiaları, mal varlığına el konuldu iddiaları… Ve şimdi de bu. Adam iş yapmıyor diye vurdukça vuruyorlar. Bu söylenenler karşısında ben de şaşıp kaldım. Yıllardır hiç bu konuda bir şey duymadık. Tatlıses bugüne kadar her şeyi açık yaşadı. Birini aldattıysa bile bunu basının önünde yaşadı. Hiçbir şeyden korkmadı, saklamadı. Böyle bir şey varsa bu sefer neden saklasın diye düşünmüyor değilim. Özellikle de konu çocuk olunca. İbrahim Bey’in çocuklarına olan düşkünlüğünü herkes biliyor. Zaten beş çocuğu var. Altıncısı ya da yedincisi olsa ne olur? Başkalarının yıllar sonra ortaya çıkan çocukları olmuştur. O sanatçıyı anlarım ama Tatlıses onlardan biri değil. Ama büyük konuşmamak lazım. Çünkü her şeye tepki gösteren, dava açan, olay çıkartan birinin bu konuda suskunluğunu koruması kafaları karıştırıyor. Önümüzdeki günlerde konunun açıklığa kavuşacağını düşünüyorum.

YENİ YILA EVLİ GİRECEKLER

Arda Turan-Sinem Kobal çiftinin 15 Haziran’daki düğünü ertelendi. Nedenin Arda’nın sezon sonu pek çok kulübün transfer listesinde olması ve önünü görmek için önce profesyonel imzayı atmak istemesi olduğu söylendi. Bir diğer nedenin ise düğün tarihinin Ramazan’a yakın olması gösterildi. Tüm gözlerin çevrildiği düğün ne zaman yapılacak? Arda’nın takım değiştirme olasılığı da göz önünde bulundurulursa düğün gelecek yıla da kalabilir mi?

Düğün ya Ağustos’ta ya da büyük ihtimal Aralık’ta olacak. Arda’yla konuştum. Göçebe hayatı yaşamak istemiyor. İspanya’da kalıp kalmayacağı belli değil. İngiltere’ye gitme olasılığı var. Eğer oraya giderse yaşayacakları ev hazır olsun istiyor. Bu arada küçük de olsa İstanbul’a gelme ihtimali var. Bu üç ülke arasından hangisine yerleşeceği belli olduktan sonra düzenini kurmak istiyor. Kafası rahat bir şekilde evlenmek ve futboluna konsantre olmak istiyor. Evle filan uğraşmak istemiyor. Bu yüzden de Sinem ile Arda’nın annesi sürekli koşturuyor. Çok iyi anlaşıyorlar zaten. Düğün hazırlıklarına son sürat devam ediyorlar.

BENGÜ’YE HAKSIZLIK YAPILDI

Beş yıldır birlikte olduğu Akın Altan’dan ayrıldığını yazılı açıklama ile duyuran Bengü hakkında şok bir iddia ortaya atıldı. Ünlü şarkıcının Azeri bir işadamıyla birlikte olduğu, ilişkisinin de bu nedenle bittiği konuşuluyor. Ayrıca işadamının, albüm için Bengü’ye 100 bin dolarlık yardımda bulunduğu, ilişkilerinin başlamasından sonra Sarıyer’de bir ev hediye ettiği de iddialar arasında. Bengü iddiaları yalanladı ama yalanlanan nice iddianın sonradan doğru çıktığını biliyoruz. Sizce bu iddiaların aslı astarı var mı? Bengü gibi son derece düzeyli bir şarkıcının adı neden bu haberlerle anılır oldu?

Dediğin gibi, Bengü’nün çok düzeyli bir hayatı var. Bugünlere gelirken de bu değişmedi. İşinin dışında başka şeylerle anılmadı adı. Hiçbir skandala karışmadı. İlişkileri de uzun süreli oldu. O yüzden bu iddianın doğru olmadığını düşünüyorum. Sert tepki vermesinin nedeni de o. Bu sefer gerçekten bir karışıklık olduğunu düşünüyorum. Bengü, albümünü kendi parasıyla, emeğiyle yaptığını söyledi. Onun bunun parasıyla albüm yapacak, yaşayacak biri değil. Aşk hayatını da çok düzgün bir şekilde yaşadı. Sokaklarda gezip tozarken görüntülenmedi. Birlikte olduğu kişilerle olan pozları da hep davet çıkışlarında çekilmiştir. Bengü’ye haksızlık yapıldığını düşünüyorum.

MELTEM ÇOCUK BÜYÜTECEK YAŞTA DEĞİL

Yine Alican Özbaş, yine olaylar… İddiaya göre, eşi Meltem Cumbul’la bir barda eğlenen ve aşırı derecede alkollü olan Alican Özbaş, mekandaki bir gazetecinin yanına giderek masada duran fotoğraf makinesi ile flaşını yere çarptı. Hızını alamayan Özbaş, yere vurduğu makine ve flaşı ayağıyla da parçaladı, ardından da gazeteci Aykut Zirek’in üzerine yürüdü. Masaları deviren Özbaş güçlükle zapt edilirken, saldırıya uğrayan gazeteci, Kuşadası Emniyet Müdürlüğü Merkez Karakolu’na giderek, Cumbul ve Özbaş’tan şikayetçi oldu. Polisin telefonla ulaştığı Özbaş ifade vermeye gitmezken, olaya savcılık el koydu. Özbaş daha önce de alkollü olarak bir skandala imza atmış ve eşine alkol kullanmayacağına dair söz vermişti. Özbaş’ın alkol sorunu mu var? Adı bugüne kadar böyle skandallara karışmayan Cumbul’un kariyeri zedelenir mi?

Alican Özbaş rahat durmadı. Meltem çok eski bir arkadaşım, çok seviyorum kendisini. Hakikaten onun için üzülüyorum. Bekliyor muydu bunları, bilerek mi evlendi bilmiyorum ama eşi sürekli olay çıkarıyor. Bu vukuatlar Meltem’e zarar verecek boyutta. Adam alkol aldıktan sonra ağzını tutamıyor, hareketlerini nasıl hareket edeceğini bilemiyor, kendinden geçiyor. En kısa zamanda buna bir son vermeli. Meltem daha ne kadar dayanacak onu merak ediyorum. Çok büyük haksızlık oluyor ona. Kariyerine zarar gelmez ama insan olarak yıpranacak. Aralarındaki yaş farkı da malum. Meltem artık çocuk büyütecek yaşta değil. Özbaş canlı bomba gibi. Yarın ne yapacağı belirsiz.

YATAK ODASI POZLARINI PAYLAŞMASI BÜYÜK HATAYDI

Ünlü oryantal Didem Kınalı ve sevgilisi Onur Yüksel, geçtiğimiz ay aldıkları ani bir kararla yollarını ayırmıştı. Kendisini aldattığı için Yüksel’i terk eden Didem, sevgilisini affetmeyi seçip ilişkilerine kaldıkları yerden devam etme kararı almıştı. Bu barışmanın ardından ise çift, yatak odasında çekilen fotoğraflarını Instagram’da paylaştı. Jet hızıyla ayrılıp barışan, üzerine de en mahrem anlarını paylaşan ikilinin bu davranışına ne anlam yüklememiz gerekir? Yine mi reklam? Eğer bunları reklam için yapıyorlarsa durum daha vahim değil mi?

Evet, daha vahim. Değilse de ilişkileri sağlıklı görünmüyor. Yakında patlayacak demektir bu ilişki. İhanet sonrası bu kadar kısa sürede ayrılıp barışmalarına anlam veremedim. Didem, bu tarz şeylerle gündeme gelerek mesleğinde ilerleme kaydedeceğini düşünüyorsa yanılıyor. O devir geçti artık. Bunu reklam olarak kullanmaya çalışıyorsa hayatının en büyük hatasını yapıyor demektir. Sonucu olmayacak bir ilişkiye girmeye benziyor bu.

DERİN YAPTIĞININ ORTAYA ÇIKMAYACAĞINI SANDI AMA…

Geçtiğimiz haftaya damga vuran “Derin Mermerci, Kıvanç Tatlıtuğ ile aşk haberlerini kendisi yaptırdı” açıklamanız olay yarattı. Mermerci, iddialar karşısında önce “Özel hayatım kimseyi ilgilendirmez” dedi, artan dedikodular üzerine ise Twitter’den açıklama yaptı: “Sırf gündem yaratmak için ortaya asılsız bir iddia atılıyor. Birbirinden ve konudan habersiz iki insanın özel hayatına nasıl bu denli müdahale edilebiliyor, anlamıyorum.” Bu açıklama üzerine ne söylemek istersiniz? Sizce Mermerci bu yaptığının hiç ortaya çıkmayacağını mı düşünmüştü? Tatlıtuğ ya da menajeri tarafından kendisine bir uyarı geldi mi?

Kıvanç tarafından bir uyarı geldiğini düşünmüyorum. Yaptığının ortaya çıkmayacağını düşündü. Bunu açıkladık diye kızdı ve hayal ürünü olduğunu söyledi. Madem öyle, sana ilk mikrofon uzatıldığında niye cevap vermiyorsun, niye gülümsüyorsun? “Saçmalamayın arkadaşlar, yok öyle bir şey, daha neler artık” deyip kestirip atmıyorsun? Madem magazini sevmiyorsun, uzak durmak istiyorsun neden Berrak Tüzünataç’la geziyorsun? Bu iddia Kıvanç’a ilk sorulduğunda öyle bir şey olmadığını söyledi ve konuyu kapattı. Derin bütün köşe yazarlarına konu oldu. Geçen gün Ayşe Özyılmazel çok güzel yazdı onun hakkında. Karşı tarafa bir mesaj veriyorsun, verdiğin mesajın altında kendin eziliyorsun, tam malzeme oluyorsun ve ne hale geliyorsun! Derin halen büyüyememiş bir çocuk. Yaptığı hareketlerin, sözlerin hepsi haber yapılmasını sağlayan şeyler. Ben olayın gerçeğini söyledim. Durumu bu hale kendisi getirdi. Rezil oldu.

Kaya Çilingiroğlu, kızı Zehra’nın basına yansıyan kavgası için çok ağır konuştu. Çilingiroğlu Twitter’d şunu yazdı: “Nusret’te arabam soyuldu, GQ Bar’dan müşteri görüntüleri gazetelerde. Bu nasıl işletmecilik D.ream? Ferit Şahenk senin de kızın var. Dikkat et, lokantacılık ince iştir, bankacılığa benzemez. İnsanlarda utanma kalmamış her pisliği örtüyor bunlar. Benim bildiğim 18 yaşından ufak çocuklar, velisi olmadan içki ruhsatı olan yere giremez!” Kaya Bey bu olayda kızını değil de mekanı suçlu bulmuş anlaşılan. Haklı buluyor musunuz?

Çok da haksız değil. Mekan sahipleri de diyecekler ki çocuğunuza sahip çıkamıyorsanız biz ne yapalım. Böyle bir açıklama kabul edilemez. Bir kanun var, 18 yaşının altındaki çocukların buralara alınmaması lazım. Ama mekan sahipleri de ne yapsınlar. Ünlülerin, iş dünyasının ya da belli bir düzeyde olan insanların çocukları buralara alınmadığında kendilerine çeşitli yerlerden telefonlar geliyor “niye benim çocuğumu almıyorsun” diye. Onlar da iki arada bir derede kalıyor. Anne-babaların yüzde doksanı, çocuklarını oraya bilerek gönderiyor. Hatta içeri alınmazsa mekan sahiplerini tehdit ediyor ve çeşitli insanları araya sokuyorlar. Zehra eğer bu olayı çıkartmasaydı o mekana girip çıkmış olacaktı. Anne babaya da eve geldiğinde GQ’ya gitmediğini mi söyleyecekti, hayır. O zaman onlar kızacak mıydı, hayır. Bu arada mekan sadece gece kulübü statüsünde değil aynı zaman da kafe. Kafe olduğu için de 18 yaş sınırlaması yok. Orası bir Reina değil. Gündüz de açık, akşam da açık. Zaten olay gündüz yaşandı. Hülya ve Kaya’nın gösterdiği tepki sert oldu. Ama tüm suçu mekana yıkamazlar. Yüzde 50 mekan suçluysa yüzde 50 de anne-baba suçlu. Zehra’nın da biraz dikkat etmesi gerekiyor. Ünlü olmanın bedeli bu işte. Kuralları bütün mekanlar uygulasa, hiçbir ünlünün çocuğunun fotoğrafları çekilemez. Hiçbir yere de gidemezler. Keşke bu örnek olsa da bundan sonra 18 yaş altındaki çocukları oralarda görmesek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*