Vajinal kanalda daralma ve yenilenme

A$K CERRAHİSİ

ask cerrahisiNİŞANTAŞI’NDA ART TIP MERKEZİ’NDE UYGULANAN ‘LAZERLE VAJİNA YENİLEME VE DARALTMA’ İŞLEMİ İLE 20 DAKİKA GİBİ KISA BİR SÜREDE VAJİNA KANALI DARALTILARAK GENİŞLEYEN VE FORMUNU KAYBEDEN KADIN GENİTAL ORGANI NORMAL HALİNE DÖNDÜRÜLEBİLİYOR. GENİTAL BÖLGEDE HORMONAL DEĞİŞİMLERE BAĞLI OLUŞAN RENK KOYULAŞMALARI VE CİLT GEVŞEMELERİ DE TEDAVİ EDİLİYOR.

Vajinadaki şekil ve fonksiyon bozuklukları neden kaynaklanır?

Vajinayı oluşturan kasların görevi, vajinanın elastikiyetini sağlamak.

Bu elastik yapı vajinanın doğum ve cinsel ilişki sırasında gerektiği kadar esneyebilmesi için önemli. Hamilelik ve doğum sonrasında ya da kilo, yaş, menopoz, sigara kullanımı gibi nedenlerle vajinayı oluşturan kaslar elastikiyetini kaybedebiliyor. Vajina kaslarının gücünü ve kontrolünü kaybetmesiyle, vajina kanalı genişliyor. Bazı durumlarda aynı faktörler kadının gülerken, hapşırırken veya öksürürken idrar kaçırmasına da neden olabiliyor.

Vajina kaslarının elastikiyetini kaybetmesi ne gibi olumsuzluklara neden oluyor?

Cinsel ilişki sırasında duyulan haz büyük ölçüde erkek ve kadın cinsel organlarının anatomisine bağlı.

Vajina kaslarının elastikiyetini kaybetmesi sonucunda vajina kanalının genişlemesiyle kadının anatomisi değişime uğruyor ve cinsel ilişki sırasında duyulan haz azalabiliyor. Pek çok kadın vajinadaki elastikiyet kaybını vajinadan ilişki sırasında ses gelmesi olarak da yaşayabiliyor. Zamanla bu durum kadında özgüven kaybına ve ilişkide sorunlara yol açabiliyor.

Lazer ışınları vajina gevşekliğini nasıl tedavi ediyor?

Er-yag Lazer Işınlarının dokularda oluşturduğu fototermal etki, yeni kolajen üretimini tetikliyor. Bu etki ile uygulama bölgesinde hem mevcut kolajen dokusu hızla yenileniyor hem de yeni kolajen lifleri oluşuyor (collagen neogenesis and remodeling). Sonuçta vajinal kanalda daralma ve yenilenme meydana geliyor.

Lazerle vajinal yenileme ve daraltma sistemi neden tercih ediliyor?

Ameliyat, anestezi, kesi ve dikiş gerektirmiyor. Uygulama esnasında veya sonrasında acı duyulmuyor ve günlük yaşantıya hemen dönülebiliyor. Ölçülebilir sonuçlar elde ediliyor. Yüksek başarı oranları ve hasta memnuniyeti sağlayan etkili bir çözüm sunuyor. Komplikasyon riski ve yan etkisi yok. İşlem 20 dakika sürdüğü için öğle arasında bile uygulanabiliyor.

Lazer ile genital bölgede başka hangi uygulamalar yapılıyor?

Lazerin dokularda oluşturduğu kolajen yenileme ve oluşturma etkisi sayesinde, hormonal nedenlerle veya genetik faktörlerden dolayı koyulaşan genital bölgenin renginin açılması ve bu bölgedeki cildin yenilenmesi de mümkün oluyor. Art Tıp Merkezi’nde ‘Anneler Günü’ nedeniyle mayıs ayı. boyunca annesine veya kendine lazerle genital estetik ya da idrar kaçırma tedavisi yaptıran kadınlar, merkezin yeni jenerasyon acısız ve güvenli lazer epilasyonunu da ücretsiz olarak deneme fırsatı buluyor.

www.arttipmerkezi.com

Tel: (0212) 21912 02 GSM: 0553 277 77 22 Adres: Abdi İpekçi Caddesi Reassürans Han 2 No: 61 Kat: 5 Nişantaşı / İSTANBUL (Midpoint yanı)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*