Wozniacki ile hemşerilik üzerine

DÜNYANIN en iyi tenisçilerinden Caroline Wozniacki ile geçtiğimiz haftalarda WTA TEB Paribas için İstanbul’a geldiğinde buluştuk. Wozniacki benim her pazar yayınlanan “Tülin Şahin’le Moda” programıma konuk olacaktı.

tulin ile wozniacki

Ünlü tenisçi ile özel bir ilişkimiz var, çünkü hemşeriyiz. İkimiz de Danimarka’nın Odense kentinde doğup büyümüşüz. Caroline ile daha fazla ortak noktamızın olduğunu da gördük. İkimiz de dünyanın en büyük kozmetik markalarından biri olan Oriflame’in yüzleri arasındayız. İşin bir diğer ilginç tarafı Oriflame de bir İsveç markası. Yani o gün orada İskandinav buluşması gibi bir durum vardı. Orada doğup büyüsem de, onları kendi ülkemde ağırladığım için çok mutlu oldum ve gurur duydum.

ÇALIŞINCA OLUYOR

Wozniacki bir İskandinav’ın tüm özelliklerini taşıyor, mütevazi, cana yakın, doğal ve ayaklan yere sağlam basıyor. Biliyor muydunuz, Wozniacki daha dokuz yaşındayken Danimarka televizyonlarına, “Dünyanın bir numarası olmak ve tüm grand slam’leri kazanmak istiyorum” diye beyanatlar vermiş. Nasıl başardın diye sorduğumda, “Çok isteyip üzerinde çok çalışınca oluyor” diye cevap verdi. Yani sadece istemekle olmuyor…

Madem ikimiz de kozmetik markasının yüzüyüz, elbette kız kıza sorularım da oldu. Kendine nasıl baktığını öğrenmek istedim. “Konu kozmetik olunca tırnak bakımı ve sanatı ile çok ilgiliyim” deyip ve tırnaklarını gösterdi. ABD ‘de son yıllarda çok moda olan her iki elde de sadece bir parmağı farklı boyamayı çok sevdiğini söyledi. O gün tüm tırnaklarını kırmızı boyayıp sadece yüzük parmaklarını ışıltılı bir renkle boyamıştı. Nasıl makyaj yaptığına gelince, “Korta çıkarken çok az makyaj yapıyorum; maskara, lipgloss gibi şeyler” diyor güzel tenisçi…

Etkinliğin yapıldığı gün İstanbul’da hava çok güzeldi. Bu güzel havada İstanbul’da ne yapacaksın diye sorunca, “Sabah havuzdaydım çok keyifliydi” dedi.

Tabii dedim, Danimarka’da hava sıcaklığı çoktan eksilere indiği için her İskandinav’ın yapacağı gibi güneşi gördüğünde hemen değerlendirmişsin dedim. “Aynen kesinlikle…” diye gülerek cevap verdi.

Tülin Şahin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*