Yaşam Kalitesini Artırmak

Şimdi yaşam kalitenizi artırmanın zamanı

Yaşam kaynaklarımızı tüketen şeylerin başında beslenme alışkanlıklarımızdan kaynaklı fazla kilolarımız, severek sürdürdüğümüze kendimizi inandırdığımız sigara alışkanlığımız ve stres faktörleriyle mücadelede geliştirdiğimiz baiarısız stratejiler geliyor.

yasam kalitesi

Sorunlarınızın kaynağı olarak fazla kilolarımızı, sigara bağımlılığımızı ya da aşırı stresli olmanızı görebilirsiniz, oysa insan her haliyle bir bütündür. Bu bütüne dair geliştireceğimiz kaliteli bir yaşam vizyonu sadece sorunlarımızın çözümü noktasında değil, yaşamdan aldığımız keyif, bedenimizi, ruhumuzu özgürleştirmemiz, yarına daha güvenli bakabilmemiz noktasında bize rehberlik edecektir.

Sorunlarınızın kaynağı olarak fazla kilolarımızı, sigara bağımlılığımızı ya da aşırı stresli olmanızı görebilirsiniz, oysa insan her haliyle bir bütündür.

SİGARAYI BIRAKMAK İÇİN BİR GÜN BELİRLEYİN

Kendinize uzun yolun ilk adımlarında sigarayı bırakmak için bir gün ve saat belirleyin. Gerekli bilgi ve destek donanımını sağladıktan sonra eyleme geçin. Birkaç gün kendinizi gözlemleyin. Yemek sonrası, işte verilen çay kahve molası, telefonla konusma anı, arkadaşlarla buluşma gibi anlar gün içerisinde nikotin bağımlısını tetikleyen bazı durumlara örnektir.

Bu gözlem nerede, ne zaman, neden içtiğiniz konusunda ‘sigara içme davranışınızı’ anlamanıza yardımcı olacaktır. Sigara içme davranışını anlamanız, sigarayı bıraktığınız anda bu tetikleyicilerle nasıl mücadele etmeniz gerektiği konusunda sizi destekleyecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*