Yaşam ve Magazin Mart 2013

trafik cilesiŞehirde yaşamak iyi güzel de. bitmek bilmeyen trafiği hiç çekilmiyor! Hele ki bir vere yetişmek için acele ediyorsanız. Murphy kanunları devreye giriyor ve olduğunuz alana sürekli araba yığılıyor sanki… Hal böyle olunca strese giriyor ve bütün sinirlerinizi alt üst ediyorsunuz. Oysaki durumu pozitif bir hale çevirebilir ve keyifli dakikalar geçirebilirsiniz. Cem Yılmaz’ın son filmine hala gidemediniz mi? Ses kaydını satın alabilir ve trafik sıkıştığında dinleyebilirsiniz. Ya da yabancı dilinizin gelişmesini sağlayan CD’ler de isinize yarayabilir. Pop ve rock müzik dışında, klasik müzik dinleyerek sakinleşebilirsiniz. Eğer her gün işe gidiyorsanız, patronunuzla konuşup çalışma saatlerinizi trafiğe göre sekillendirebilirsiniz. Geç gidip geç çıkmak ya da erken gidip erken çıkmak gibi… Seçim sizin!

EX AŞKLA
GELECEK OLUR MU?

Grammy Ödülleri’ne damgasını vuran bir ikili vardı: Rihanna ve Chris Brovvn! 2009 yılında kendisini dövdüğü için Chris Brown’dan ayrılan Rihanna, her fırsatta yaşadıklarının utanç verici olduğunu, ancak en yakın arkadaşını kaybettiğini ve onu çok özlediğini söylüyordu. Kısa bir süre önce görüşmeye başlayan çiftin artık evlenmesi bekleniyor. Öyle ki Rihanna’nın parmağındaki yüzük ‘Nişanlandılar mı?’ sorusuna kesinlik kazandırıyor. Buradan anlayacağımız üzere ‘ex’ten next olmaz’ teorisi çöpe gidiyor. Yaşanılan her ne olursa olsun, çiftler tekrar bir araya gelip mutlu olabiliyor.

Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? ‘Sonunu bildiğin bir kitap iki kez okunmaz’ mı diyorsunuz, yoksa birbirini tanımanın avantaj olduğunu mu?

HAYATI ÖZGÜRCE YAŞAYIN!

Avrupalı hijyenik ürünler üreticisi Ontex’in hijyenik ped markası Helen Harper, ‘Hayatı Özgürce Yaşa’mak isteyenler için hem ürünlerini hem de ambalajını yeniledi. Özgürlüğüne düşkün, eğlenmeyi ve hayatı seven, kendine güvenli, seçimlerini kendi yapmayı tercih eden kişiler için üretilen pedlerde, topdry teknolojisi kullanılmış. Bu sayede yüksek emicilik ve kuruluk sağlıyor. Nefes alabilen yüzeyi de kokuyu hapsediyor. Ayrıca inceliği ve sızmayı engelleyen petek dokusu da konforlu regl günleri sunuyor. Siz de bu keyfi deneyimlemek isterseniz, ultra, klasik ve günlük pedlerini kullanabilirsiniz.

ŞIKLIK YARIŞI

giyim yarisi

Bu yıl 54’üncüsü düzenlenen Grammy Ödülleri, Los Angeles’da sahiplerini buldu. Toplamda 81 ödülün dağıtıldığı gecede ‘Yılın Albümü’ unvanını Mumford&Sons’ın ‘Babel’ albümü kazanırken, Amerikan müzik grubu Fun’ın parçası ‘We Are Young’, ‘Yılın Şarkısı’ seçildi. Ünlü yıldızlar da her zamanki gibi şıklıklarıyla göz kamaştırdı. Katy Perry gecenin en dekolteli elbisesine sahip yıldızdı. En sade giyinen ise Beyonce oldu. Şubat ayının etkinlikleri Grammy ile sınırlı kalmadı. New York Moda Haftası’nda ünlü tasarımcılar koleksiyonlarını konuşturdu. Marc Jacobs, Alexander Wang, Donna Karan, Calvin Klein, Ralph Lauren gibi modacılar en çok ilgiyi görenlerdi. Sarah Jessica Parker, Alicia Keys, Kate Bosworth gibi ünlülerin mesken tuttuğu etkinlikte ön sıranın ilgi odağı, eşi Victoria’yı izleyen David Beckham oldu.

ANTIDEPRESANIN OYUNUNA GELMEYİN

Türkiye’de her dört ya da beş kişiden biri depresyonda! Reçetesiz satılan ve bilinçsizce kullanılan antidepresan ilaçları kişiyi duyarsızlaştırıyor, yıllardır evliliğinde mutsuz olan erkekler boşanmayı düşünüyor, işe zamanında gelen kişiler geç kalıyor, öğrenciler derslerine çalışmıyor. Çünkü herkes, hayatıyla ilgili ciddi kararları bu dönemde alıyor.

Bu yüzden antidepresanları bilinçli kullanmak şart!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*