Yaşlılık İzlerini C Vitamini İle Silin

Kiehl’s’ın Power Strength Linç Reducing Concentrate’i markanın 2005 yılında piyasaya sürdüğü ve ister gece ister gündüz kullanılabilecek C vitamini yüklü serumu.

kiehls1948 yılında, Amerika’nın ilk Penisilin tedarikçilerinden biri olan Kiehl’s, C vitamininin cilde ne kadar yararlı olduğunu uzun zaman önce keşfetti. Kiehl’s Powerful Strength Line Reducing Concentrate, piyasaya çıktığı 2005 yılından bu yana içeriğindeki yüzde 10.5 saf C vitamini ile cilt bakımı dünyasında çığır açan ürünler arasında yer alıyor. Yüksek konsantrasyondaki C vitamini, çizgi ve kırışıklıkların görünümünü azaltmasının yanı sıra cilt dokusunu da düzeltmeye yardımcı oluyor. Kiehl’s Araştırma ve Geliştirme Müdürü & Kiehl’s Laboratuvar Başkanı Dr. Geoff Genesky’ye geçtiğimiz haftalarda anti-aging’le ilgili birkaç soru yönelttik.

Cildin yaşlanmasını durdurmak ve bu süreci geri almak mümkün mü?

Kozmetik ürünler buna ne kadar yardımcı oluyor?

Kiehl’s’de en önem verdiğimiz konu, yaşlanma sürecine etki edebilecek, cildin biyolojisi ile uyumlu etkin içerikler bulmaktır. Klinik testlerin sonunda gördük ki kullandığımız etkin, yüzde 10.5 gibi yüksek konsantrasyondaki C Vitamini, çizgi ve kırışıkların görünümünü düzeltirken cilde sıkılık kazandırıyor.

Peki hangi içerikler ön plana çıkıyor ve hangileri sonucu cok daha hızlı görmemizi sağlıyor?

Yaşlanma karşıtı ürün pazarında bir çok marka, en iyi ve en hızlı etkinlik gösterecek farklı içerikler kullanılıyor. Yüksek konsantrasyonda aktif içerik bulunan ürünler, kimyagerlerin uzun süren araştırmaları sonucunda stabilize edilebilenler oluyor. Bunun en iyi örneği, içeriğinde bulunan yüzde 10.5 saf C vitamini ile Kiehl’s’ın Powerful Strength Line Reducing Concentrate. Çizgi ve kırışıklık için ayrı, elastikiyet kaybı için ayrı, cildin yorgun görünümü için farklı içerikler ön plana çıkabiliyor. Stabilize edilmiş C Vitamini ise tüm bu endişeler için çözüm getirebilen bir aktif içerik.

Kullandığımız ürünleri hangi sıklıkta değiştirmeliyiz sizce, bu periyotları belirleyen nedir?

Cildiniz sürekli değişim geçiren bir doku aslında. Diyet, stres, yorgunluk, uyku azlığı gibi bir çok sebepten ve çevre koşullarından etkilenebiliyor. Bu nedenle, bazı insanlar sıkça kullandığı ürünleri değiştiriyor. Benim önerim her zaman müşterilerimizin farklı ihtiyaçları olduğunu düşündüklerinde bir Kiehl’s mağazasına uğramaları ve Kiehl’sin kişiye özel cilt analizini yaptırmaları, özel ‘patch test’ sonucunda cildin durumunu ve ihtiyaçlarını belirleyerek, rutinlerine uygun ürünleri kullanmaya başlamaları. Cilt canlılığını yitirip matlaşmaya başladığında reçetemiz belli…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*