Yaz indirimlerinde ne almalı, ne almamalı?

HER yerde indirimler başladı, hatta aldı başını gidiyor. Neredeyse her vitrinde “%50+%20” ilanlarını görüyoruz. Peki, bu baş döndürücü indirimlerde neleri almak lazım, neleri almak işimize yarayabilir?

yaz indirimi alisveris

Yaz indirimlerinde her zaman bir sonraki yaz işimize yarayacak parçaları almakta fayda vardır. Zamansız duran kıyafet ve aksesuarlara yönelmek işe yarar.

Şanslıysanız, beğendiğiniz ayakkabı modellerinin numaraları kaldıysa, mutlaka hiç düşünmeden alın.

Babetler, sandaletler, stilletto’larda gözünüz varsa, bunları kaçırmayın.

Kaçırmamanız gerekenler bunlar. Peki ya kaçınmamız gerekenler… Yaz indirimlerinde kaçınmanız gereken ürünler ise sezon başında herkesin üzerinde çok görülmüş olanlar olmalı.

Nedir bunlar derseniz…

Kesimleri, renkleri, desenleri çok ezberlenmiş olan parçalara hiç bakmayın bile. Farz edelim yaz sezonu başında çok beğendiğiniz ama almadığınız bol çiçekli bir gömlek vardı. Yaz boyunca herkesin üzerinde gördünüz ve almadığınıza pişman oldunuz. Ve indirimde karşınıza çıktı… Sakın almayı düşünmeye bile kalkmayın, çünkü alırsanız asıl bu sefer pişman olursunuz.

Yaz indirimlerinde bikini ve mayo alışverişi de yapmayın, çünkü hepimizin ölçüleri her sene doğa kanunu gereği mutlaka değişiyor. Belki bir tane alabilirsiniz ama daha fazlasına tamah etmeyin, hem cüzdanınıza yazık olur hem de önümüzdeki yaz bedeniniz değişirse moraliniz bozulabilir.

Yaz indirimlerinde yine zamansız duran elbiselere yönelebilirsiniz. Kesimi vücut tipinize göre ise, rengi sizin renginizdense hiç kaçırmayın!..

Tülin Şahin / Para Dergisi / www.kadinlarortami.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*