Yaz makyajı için işinize yarayacak ipuçları

Ne kadar korunursak korunalım yaz güneşi cildin rengini değiştiriyor. Bu nedenle kışın kullandığınız fondöten ve pudrayla devam ederseniz iyi sonuç almazsınız. Yüzünüzde maske gibi asılı kalır. Yazın, kış aylarında kullandığınız fondöten ve pudranın iki ton koyusunu sürmelisiniz. İşte yaz makyajı için işinize yarayacak ipuçları.

sicaklarda makyaj

1- Makyaja fondötenle başlayın.

Yüzünüz, boynunuz ve gözlerinizin üzerine sürün. Fondöten, ciltteki renk bozukluklarını dengeler. Fondöteni el, fırça veya süngerle yayabilirsiniz. Ancak ince bir tabaka halinde sürün ki cildi yormasın.

2- Işıltı versin diye likit pudra sürün.

Bu hem allık görevi görüyor hem de yüze ışıltı veriyor. Ayrıca yüzünüzün rengini homojenleştiriyor. Odağınız yanaklarınız olsun. Yanaklarınızdan yüzünüze dağıtın.

3- Göz makyajına kalemle başlayın.

Akmaması için, çekilmesi daha zor olsa da sert kalemleri tercih edin. Üst kirpiklerin diplerine yazın modası, kendinize uygun parlak kalemlerden sürün. Kalem gözlerinizi belirginleştirir. Alt kirpiklerin dibini de aynı kalemle vurgulayın.

4- Göze ışıltı vermek için far sürmelisiniz.

Yine fırçayla sürmeyi tercih edin. Açık renkli farları tercih edin, koyu renklerden kaçının. Açık tonlar ışığı yansıtır. Yüzünüzü aydınlatır. Alt kirpiklerin altına da far sürebilirsiniz.

5- Maskarayı acele etmeden hem alt hem de üst kirpiklere sürün.

Kirpiklerin top top görünmesini önlemek için bir kez de kirpik fırçasıyla tarayın. Kalem gibi maskaranın da akmaması yazın daha büyük önem taşıyor.

6- Allık yüze en iyi renk veren malzemelerden biri.

Yaza şeftali ve kayısı tonları yakışıyor. Likit renklendirici gibi yine elmacık kemiklerinden şakaklara ve yüze yayabilirsiniz.

7- Son adım ruj sürmek.

Bronz teniniz üzerinde, dudaklarınızı yansıtacak parlak ve canlı tonları tercih edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*