yeni LES BEIGES pudra koleksiyonu ile güzel görünme

CHANEL global makyaj kreatif direktörü Peter Philips, yeni LES BEIGES pudra koleksiyonu ile ‘güzel görünme’ kavramını tekrar tanımlıyor. Koleksiyonun yüzü olarak karşımıza çıkan isim ise dünyaca ünlü top model GISELE BÜNDCHEN. Detayları Philipsten dinliyoruz…

GABRIELLE’İN İKİ HALİ

cilt bakim“İki GabrieUe Chanel var: Savaştan önceki ve savaştan sonraki. GabrieUe, gençken bronzlaştırıcı yağ kullanırdı ve güneşin sağladığı bronz görünümü severdi. Öyle ki, bronz tenle toplum içine çıkan ilk kadınlardan biriydi. Dönemin kadınları genelde solgun bir görünüme sahipti, o ise bronzluğun özgürlükle eşdeğer olduğunu düşünüyordu. Savaştan sonra güneşin zararlı olduğunu fark etti. Güneş altında şapka takmaya ve cildini güneşten korumaya başladı. Gabrielle’in bu iki karakterine duyduğum saygıyı ifade etmek için kadınlara hem güzel bir görünüm kazandıracak, hem de onları güneşten koruyacak bir ürün tasarlamak istedim.”

YENİ NESİL BRONZLUK

“Bu fikir yaz koleksiyonu üzerinde çalışırken doğdu. Yıl boyu kullanıma uygun bronzlaş-tırıcı bir ürünün olmaması beni rahatsız ediyordu. Bronzlaştırıcı pudralar tatilden dönen ya da tüm yılı bronz geçirmek isteyen kadınlar için mükemmel seçim ama kullanımları kısıtlı. Güneşten korunmak isteyen ve bronzlaşama-yan kadınlarda da bu etkiyi sağlayacak bir ürün hayal ettim. ‘Güzel bir görünüm’ konsepti üzerinden ilerledim. Bu konseptin özelliği, bronz-luğu güneşe bağımlı kılmaması ve kısa zamanda etkileyici bir güzellik vaat etmesi.”

GÜZEL BİR CİLT

“İyi değil güzel bir görünümden bahsediyorum. Diyelim tatilden döndünüz; belki bronz değilsiniz ama hem cildinizin, hem zihninizin dinlendiğini hissediyorsunuz. İşte bu benim için güzel bir görünüm demektir.”

BEJ

“Chanel’in siyah, beyaz, altın gibi dominant kodlarının yanında, bej tonu içinde sakinlik duygusu barındırıyor. Aynı zamanda heyecan verici ve çok şık bir renk.”

DOĞAL GÜZELLİK

“Kadınlar, makyaj aracılığıyla gençliklerini yeniden keşfetmeyi seviyorlar.

GISELE VE BEN

“Güzel bir görünüm konsepti ortaya çıktığı andan itibaren, aklımın bir köşesinde hep Gisele vardı. Onu çok iyi tanıyorum, on senedir birlikte çalışıyoruz. Hiç unutmuyorum; birlikte imza attığımız ilk projede başında silindir bir şapka vardı. Time dergisinin kapak çekimlerinde, üzerinde mayo ile sergilediği performans da unutulacak gibi değil. O dünyanın en iyi modellerinden biri ve bu sıfatı fazlasıyla hak ediyor.”

GISELE’İN GÜZELLİĞİ

“Gisele’in fazla makyaja ihtiyacı yok; doğal haliyle de büyüleyici bir güzelliğe sahip. Stüdyoya geldiğinde harika görünüyordu. Cildi tek kelimeyle muhteşemdi; bize sadece biraz rötuş yapmak kaldı. Aynı şekilde saçlarına da çok fazla dokunma gereği duymadık.”

GORUNUMU

“Gisele, Chanel Aveline koyu pembe dudak kalemi kullanıyor. Dudak kontürünü kalemle belirginleştiriyor ve parmaklan ile rengi hafifçe dağıtıyor. Sonra yüzüne küçük dokunuşlarla kompakt pudra uyguluyor, kirpiklerini kıvırıyor ve bolca maskara sürüyor. Nasıl iyi görüneceğini biliyor. Her makyajın cildinde aynı etkiyi vermeyeceğinin farkında. Çok doğru yorumlar yapıyor çünkü yüzünü iyi tanıyor.”

PETER’IN FAVORİ ÜÇLÜSÜ

“Les Beiges pudra, Coco Shine ruj ve Inimitable maskara… Suya dayanıklı maskarayı tercih ediyorum çünkü bu özellik kirpiklerin doğal bir şekilde kıvrılmasını sağlıyor.”

YARATICI SÜREÇ

“Renk tonları yaratırken öyle uzun uzun düşünmüyorum, bu tamamen sezgilerimle hareket ettiğim bir süreç. İz bırakan, övgüye değer renkler yaratmayı seviyorum. Kombinasyonlar bulmaya çalışıyorum. Trend takibi konusunda en büyük şansım Kari Lagerfeld ile mükemmel bir ilişkiye sahip olmam. Ama trend kelimesini sevmiyorum; ‘tarz’ benim için daha anlamlı.”

KARL

“Yılda 6 defile oluyor, bunların her biri için 10 gün önce bir araya geliyoruz ve Kari bana koleksiyonu gösteriyor. Defileden 1 hafta önce makyaj ve saçların son hali ile deneme çekimi yapıyoruz. Böylece koleksiyonun ruhunu görebiliyoruz. Kari ne istediğini çok iyi bilen biri, ama aynı zamanda ilham almayı da seviyor. Bu konularda çok açık.”

RİTÜEL

“Ağustos ayında herkes tatildeyken çalışıyorum. Kumaşlarla kolajlar hazırlıyorum ve koleksiyonları oluşturuyorum. Çalışırken yalnız olmayı seviyorum çünkü o sırada zihinsel olarak makyaj yapıyorum!”

ASİSTANLARIM

“Çekimler sırasında asistanlarımdan çok şey öğrendim. New York’tayken, makyaj stilleri hayli farklı olan Japon asistanlarım vardı. Hatta birinin kirpikleri hala aklımdan çıkmıyor. Her sabah 30 dakikasını kirpiklerini şekillendirmeye ayırıyordu. Isıtmalı kirpik kıvırıcı ve üç farklı maskaranın birleşimiyle muhteşem bir sonuç ortaya çıkıyordu”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*