Yeni Yılda Yeni Kararlar

Yeni yıl demek yeni kararlar demek, bunu hepimiz biliyoruz. 2014 sizin için rutinin dışına çıkmaydı olsun, işte bizden size 20 fikir…

yeni yilda yeni kararlar1. YENİ bir yabancı dil öğrenin. İngilizceniz yeterli değilse elbette öncelik onda, eğer o tamam diyorsanız yeni bir dil seçin.

2. İster komşu Yunanistan olsun ister dünyanın diğer ucundaki Arjantin bu sene en az bir YENİ ülke görün.

3. “Ben şu tarz müzik seviyorum” demek kolay. Bu sene zoru seçin, daha önce hiç dinlemediğiniz YENİ bir müzik türünü keşfedin.

4. YENİ bir sporla tanışın.

Belki bugüne kadar sporu sevmemenizin nedeni doğru spor dalıyla tanışmamış olmanızdır.

5. Öğle tatilinde gideceğiniz bir esnaf lokantası da olsa hafta sonu gideceğiniz şık bir restoran da olsa hep aynı yerlere gitmekten vazgeçin. Bunun yerine her hafta YENİ bir mekan keşfedin.

6. Kimimiz kırmızı renkten uzak duruyor kimimiz yeşil… Ama o rengi bu sene hayatınıza dahil etmeyi deneyin. Belki o YENİ rengin eneıjisi size çok iyi gelecek

7- Her hafta YENİ biriyle tanışın. İster iş vasıtasıyla olsun ister arkadaş çevresi ister taksi şoförü, her yeni insan size mutlaka bir şey katacak.

8. YENİ bir saç modeli deneyin. Cesaretiniz varsa kestirin, o kadar büyük değişiklik istemiyorum diyorsanız da farklı tarama veya toplama yöntemleri deneyebilirsiniz.

9- Eğer işinizden memnun

değilseniz, şikayet ederek vakit harcamayın, hemen YENİ bir iş bakmaya başlayın.

10. Eğer ilişkinizden memnun değilseniz yeni bir yıl YENİ bir aşk için ideal.

11. Eğer çevrenizden memnun değilseniz YENİ bir sosyal çevre oluşturun. Bunun için örneğin yeni bir spor kulübüne veya yeni bir hobiye başlayarak yeni bir çevre oluşturabilirsiniz.

12. Yeni bir hobi kulübü demişken, 2014’te mutlaka YENİ bir hobi edinin. Artık hobi kulüpleri o kadar sınırsız ki kendi zevkinize göre bir şey bulacağınıza eminiz.

13. Eğer evinizden memnun değilseniz YENİ bir eve taşının. Ev demek huzur demek olmalı, eviniz size

huzur vermiyorsa değişimin tam zamanı.

14. Ülkemizde görmediğiniz yerler mutlaka vardır. Bu sene Türkiye’de YENİ bir yerler görün. Mesela Kapadokya, Nemrut, Datça veya Fırtına Vadisi…

15. Yaşadığınız şehirde de görmediğiniz yerler elbette var. Bu sene şehrinizde de YENİ yerler keşfedin. Mesela İstanbul’da yaşıyorsanız her geçen gün gelişen Karaköy’ü keşfe çıkabilir veya Garipçe Köyü’nde sakin bir hafta sonu geçirebilirsiniz.

16. Bugüne kadar yaptığınız hataları boş verin. Her şeye YENİden başlayın.

17- YENİ bir bakış açısı oluşturun. Olaylara bugüne kadar baktığınız açıdan değil tam tersi açıdan bakmaya çalışın. Gördükleriniz emin olun sizi çok şaşırtacak.

18. Her hafta YENİ bir film izleyin.

19. Her ay YENİ bir kitap okuyun.

20. Her ay YENİ bir sanatsal etkinliğe katılın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*