Yeni Yüz Gençleştirme Uygulamaları

Gençlik dokunuşu

Teknoloji güzelliğimiz için savaş vermeye devam ediyor. Yaşlanma karşıtı yeni işlemler sayesinde kısa sürede cildinizi yenileyebilir, memnun olmadığınız problemlerinizden kurtulabilirsiniz.

genclik dokunusuYER ÇEKİMİNE KARŞI SAVAŞ

Cildiniz zamana ve yerçekiminin etkisine karşı gelemediğinden aşağı doğru sarkmaya başlar. Yüzünüz zamanla yaşlı ve yorgun bir ifadeye bürünür. Zamanı geri alamasak da gençlik yıllarınızdaki gibi sıkı ve taze bir cilde sahip olmak için hala şansınız var. Op. Dr. Coşkun Şanverdi, yaşlanmanın ilerleyiş sürecini ve yüz gençleştirmenin amacını şöyle açıklıyor: “Yüzde yaşlanma, ağırlıklı olarak yerçekimi, güneş, sigara ve birtakım yapısal faktörlerin etkisiyle cilt esnekliğinin bozulması, kırışıklıkların oluşması ve belirli bölgelerin sarkması sonucu oluşur. Bu olay zamanla cilt bağ dokusunda bir yumuşama ve deformasyon ile süregelerek, görünümü tamamen değiştirebilmekte ve aynı zamanda psikolojiyi de olumsuz yönde etkileyebilmektedir. Yüz gençleştirme uygulamasındaki amaç zamanla yüzde oluşan değişiklikleri yok ederek yüzü genç ve diri tutmaktır.”

Dr. Coşkun Şanverdi, cerrahi müdahaleden korkan kadınlar için geliştirilen yeni yüz gençleştirme uygulamalarından biri olan Ultherapy yöntemi ile ilgili şu bilgileri veriyor. Uygulama, “Ultrasound teknolojisi ile cildin derinliklerine akustik enerji gönderilerek, cilde herhangi bir hasar vermeden cilt altının ısıtılması sayesinde ciltte sıkılaşma ve gerginlik sağlayan, kolajen üretimini arttıran bir yöntem.” Uygulama cildin gevşeme ve sarkmalarında, göz kapaklarındaki torbalanmalarda, düşük kaş yapısında, göz çevresi ve alın kırışıklıklarında, çene altı (gıdı) sarkmalarında, boyun kırışıklıklarında etkili bir yöntem olarak karşımıza çıkıyor. Kırışıklıkların yeni başladığı hafif olgular ile orta düzey sorunlarda etkinliğinin daha kuvvetli olduğunu belirten Şanverdi, “Cildi ileri derecede sarkmış ve kırışmış veya göz kapaklarında aşırı torbalanma oluşmuş özellikle çok ileri yaşlardaki kişilerde ameliyat ile aynı sonuç alınmasını beklemek doğru olmayabilir. Bu kişilerde yüzün ayrıntılı incelenmesi ve hasta beklentilerinin öğrenilmesi sonucu doğru yöntemi seçmek, Ultherapy ile ne kadar fayda sağlanabileceğini ya da ameliyatın hangi aşamada hangi bölgeye önerileceğini değerlendirmek daha sağlıklı olacaktır” diyor.

GÖZ ÇEVRESİ İÇİN CANLANDIRICI KOKTEYL

Yüzün en hassas bölgesi olan göz çevresi; stres, yorgunluk, uykusuzluk ve uzun süre ekran karşısında kalma gibi olumsuz faktörlerden çabuk etkilenir. Bunlara bir de genetik yatkınlık eklenirse göz çevresinde koyu renkli bir görüntü ve morluk problemi kaçınılmaz olur. Göz altı ve çevresinin koyu renkli veya mor renkte bir görünüme sahip olması; yorgun, uykusuz, daha yaşlı ve depresif görünmenize yol açabilir. Estethica AtaşehirTıp Merkezi’nde uygulanan ‘LightEyes Ultra’ uygulaması, göz altı ile ilgili birçok soruna çözüm sunuyor.

Prof. Doktor Bülent Taştan uygulamayı şu şekilde anlatıyor: “Formülünde bulunan biberiye ile deriyi içten temizlerken antioksidan bir bitki olan yabanmersini ile doku esnekliğini koruyarak cildin direncini, sıkılığını arttırır. Çeşitli peptidler, vitamin C, aminoasitler ve antioksidanlardan olan karışım, kırışıklıkları gererek bağ doku hücrelerinin kasılmasını engeller ve kolajen üzerindeki baskıyı azaltıp kırışıksız bir ifade sağlar.

Yeni geliştirilen bu canlandırıcı kokteyl; göz çevresine saç teli inceliğinde iğnelerle yapıldığından kişi hiçbir şekilde acı ve ağrı hissetmez. Üstelik toplamda beş seans olmak üzere haftada bir kez uygulama ile kısa sürede başarılı sonuçlar elde edilebilir. Bu yöntemi göz altı torbalanmalarından morluklara, kırışıklıklardan lekelenmelere kadar her türlü göz çevresi sorununuzdan kurtulmak için kullanabilirsiniz.”

ENERJİYLE GENÇLEŞİN

Plasma (PSR-3) enerjisi cilt gençleştirme ve sıkılaştırma uygulamalarında kullanılıyor. Tek seanslı, çok seanslı ve kombinasyon tedavileri şeklinde uygulanabiliyor. Uygulama yüz, boyun, dekolte ve ellerin gençleştirilmesinde kullanılıyor. Cihaz, yüzeysel ve derin dermal tabakanın kolajen üzerine direkt etki göstererek cilt sıkılaşması ve kırışıklıkların ortadan kaldırılmasına yardımcı oluyor. Clinic İstanbul’dan Doç. Dr. Tayfun Türkaslan, uygulama sayesinde kırışıklığın azalması, derin kırışıklıkların doldurulması ve cilt yapısının gençleşmesi için doğru ortamın yaratıldığını ve büyüme faktörlerinin uyarılması ile yeni kolajen oluşumunun sağlandığını belirtiyor. “Klinik çalışmalarda bu devamlı iyileşme dönemi ve kolajen oluşumu ile cilt yenilenmesinin bir yıl devam ettiği kanıtlanmıştır. Klinik sonuçlan hızla görülmekte ve zamanla bu sonuçlar daha da artarak iyileşme ve gençleşme sağlanmaktadır. Sonrasında ise cilt yaşlanması yavaşlar. Uygulama cilt sıklaştırmanın yanı sıra güneş lekeleri, yaşlılıkta gelişen kanser öncülü cilt lekeleri, çillerin tedavisinde de kullanılıyor.”

PSR-3’ün tam enerji modalitesi kullanıldığında tek seanslı yüz gençleştirme yapılabiliyor, işlem 15-20 dakikada tamamlanıyor. Doç. Dr. Tayfun Türkaslan işlemi şöyle anlatıyor: “işlem sonrası deride hafif bir kahverengileşme olurken soyulma, sızma veya kanama olmaz. Dördüncü günde cildin dermal tabakasında oluşan rejenerasyon ve kalınlaşma yüzeydeki kahverengi epidermal tabakanın atılmasını sağlarken alttan taze ve gergin doku ortaya çıkar. Bu süreç boyunca basit nemlendirici veya vazelin temelli yağlı pomatlar kullanılır. Tedaviden hemen sonra sonuçlar görülebilir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*