Yılbaşı Eğlencesi ve Yılbaşı Partisi

Sizin Yılbaşı Partisi Hangisi?

Yılbaşı gecesi, geride bıraktığımız yılı uğurlayıp yeni başlayacak olanı iyi dileklerle karşıladığımız bir kudama gecesi olmasının yanında aynı zamanda yeni başlangıçlar için de ideal bir fırsat. Bu başlangıç, sevgilinizle geçireceğiniz romantik bir gece, çocuğunuz için organize edeceğiniz unutulmaz bir parti veya arkadaşlarınızla eğlencenin doruklarına çıkacağınız keyifli saatler olabilir. Sizin partiniz hangisi?

yilbasi eglencesi

ROMANTİK BİR BAŞLANGIÇ

Sevgilinizle baş başa geçireceğiniz bir yılbaşı, belki günlük koşuşturma içinde bir kenara itilen romantizmi geri getirmek, monotonlaşan ilişkinize heyecan katmak veya kim bilir belki de ufak kırgınlıkları gidermek için güzel ve bulunmaz bir fırsat… Saatler gece yarısını gösterdiği o anda tam da yeni bir yıla yepyeni bir başlangıç yaparken sevgilinize vereceğiniz romantik bir öpücük, içten bir sarılış ve sıcak bir gülümseme sihirli bir el dokunmuşçasına her şeyi bir anda değiştirive-rir ve bir bakmışsınız ki 2014’ün ilk saatlerinde mutluluk sarhoşu oluvermişsiniz. Unutmayın; yeni yıl nasıl başlarsa öyle devam edermiş. Tüm yılı bu duygularla mutluluk içinde geçirmek kulağa çok hoş geliyor, öyle değil mi?

Şartlar sizi yılbaşı gecesini sevgilinizle baş başa geçirmeye yöneltmiş veya bu planı büyük bir istekle yapmış olabilirsiniz. Artık bunun bir önemi yok; önemli olan bu geceyi nasıl en güzel şekilde geçireceğiniz ve yeni başlayan yıla nasıl mutlu ve unutulmaz bir başlangıç anısı bırakacağınız. Yılbaşı gecesini dışarıda geçirecekseniz işiniz biraz daha kolay; çünkü bunun için yapacağınız iki hazırlık var; doğru mekanı seçmek ve kendinizi geceye hazırlamak. Eğer evde geçireceğiniz bir yılbaşı gecesi planlıyorsanız, ki bu çok daha romantik ve tutkulu bir gece olacaktır, bu biraz daha fazla emek göstermeniz ve daha detaylı bir organizasyon yapmanız anlamına geliyor.

yilbasi romantik gece

Geceye hazırlık organizasyonuna farklı ve sevgilinizi heveslendirecek bir davetle başlayabilirsiniz. Hazırlayacağınız baştan çıkarıcı bir davetiye, mesaj veya e-posta ile sevgilinize unutamayacağı bir gece olacağını hissettirin. Bırakın yılbaşı gecesini sabırsızlıkla beklesin. Evde geçireceğiniz bir yılbaşı gecesi için öncelikle güzel ve özel bir mönü planlayın. Kendi ellerinizle hazırlayacağınız yemeklerin yerini hiçbir şey tutamaz ama eğer yemek konusunda iddialı değilseniz şansınızı zorlamayın ve dışarıdan bir şeyler söyleyin. Yemeğe harcayacağınız emek ve enerjiyi de diğer hazırlıklara, örneğin evin dekorasyonuna harcayın.

Yılbaşı havasının eve taşıyacak şık yılbaşı süsleri, romantik bir ortamın olmazsa olmazı mum, kırmızının ağır bastığı loş bir ortam ve diğer şık seçimlerle yılbaşı gecesi evinizi romantik bir mekana dönüştürün. Romantizmin olmazsa olmazı müziği de unutmamak lazım. O gece için romantik şarkılardan oluşan bir CD hazırlayın. Sizin için anlamı olan özel bir parça varsa onu da CD’ye ekleyin; böylece ona hoş bir sürpriz yapmış olursunuz. Son olarak da kendinizi geceye en güzel şekilde hazırlayın. Bakımlı ve şık bir görünümünüzle onu büyüleyin. Güzel bir yılbaşı sofrası keyfi ve romantik bir ortamda yudumlayacağınız şaraplar eşliğinde ilerleyen saatlerde birlikte izleyeceğiniz romantik bir film, geceniz için güzel bir final olabilir.

EN EĞLENCELİSİ

Yılbaşında rahat olayım, sınırsız eğleneyim ve başka hiçbir şey düşünmeyeyim diyorsanız yakın arkadaş grubunuzla birlikte organize edeceğiniz bir ev partisi bunun en iyi yolu olabilir. Partinin yapılacağı yer sizin evinizse işe evi süsleyerek ve yılbaşı ruhunu eve yansıtarak başlayabilirsiniz. Çam ağacınızı salonunuzda en güzel köşeye yerleştirdikten sonra sıra en keyifli işe onu rengarenk parlak toplar, kozalaklar, çanlar ve minik Noel Babalarla süslemeye geliyor.

Ağacınızı zevkinize göre süsledikten sonra kırmızı ve yeşil temalı çiçekler, peçeteler, mumlar, şapka, maske ve süslemelerle evinizde tam bir yılbaşı ortamı yaratın. O gece içinizdeki çocuğa yılbaşı heyecanını yaşatabilirsiniz; tabii misafirlerinize de… Renkli kartlara yazılmış kişiye özel notlar veya eğlenceli bir e-posta ile konuklarınızı geceye davet ettikten sonra mönü üzerinde düşünmeye başlayabilirsiniz. Yakın dostlarınızla olacağınız küçük bir parti için yemekli bir hazırlık planı yapıp yılbaşına özel bir mönü hazırlamanız gerekir. Bu mönüde yılbaşı sofralarının vazgeçilmezi hindi dolması da olsun derseniz isterseniz kendiniz hazırlayabilir veya dışarıda pişirtip eve sipariş verebilirsiniz. Eğer misafirlerinizin sayısı fazla olmasına rağmen yemekli bir davet vermek istiyorsanız açık büfe bir sofra hazırlayabilirsiniz. Planladığınız yemek sonrası bir partiyse alkollü ve alkolsüz içeceklerin yanında mini köfteler, kanepeler, cips, kuruyemiş, peynir, meyve gibi ikramların yer aldığı bir mönü ideal olacaktır.

Parti için dolabınızda bol bol buz bulundurmayı unutmayın; ve tabii ki saatler 00:00’ı gösterdiğinde patlatmak üzere şampanyayı da… Veeee müzik; yılbaşı partisine özel bir play list’i gece öncesinde isterseniz kendiniz oluşturabilir veya bu işi gönüllü olarak yapacak bir arkadaşınızdan yardım isteyebilirsiniz. Misafirleriniz için küçük ve eğlenceli hediyeleri paketleyerek her paketin üzerine sahibinin ismini yazıp çam ağacının altına koyun. Böylece hem bir yılbaşı klasiğini yaşatmış olursunuz hem de konuklarınız geceden hoş bir hatırayla ayrılmış olur.

YILBAŞI EN ÇOK ONLARA GÜZEL

yilbasi cocuklarYılbaşı hepimize ayrı bir heyecan yaşatsa da çocuklar için çok daha özel bir anlam taşıyor. Yılbaşının renkleriyle bezenmiş sokak ve vitrinler, Noel Baba, çam ağaçları ve tabii ki ağaçların altında açılmayı bekleyen yılbaşı hediyeleri en çok çocukları heyecanlandırıyor. Çocuğunuza unutamayacağı bir çocukluk ansı yaşatmak için yılbaşından daha güzel bir fırsat olamaz. Tüm arkadaşlarını davet edeceği eğlenceli bir yılbaşı partisi için işe evi süslemekle başlayın. Çocuklar için en keyifli aktivitenin yılbaşı ağacı süslemek olduğu düşünülürse, size yardımcı olmakta hayli istekli ufak bir gönüllü olduğunu varsayabiliriz.

Çam ağacı, yılbaşı süsleri, camınıza yapacağınız kar taneleri, balonlar, rengarenk ışıklandırmalarla süsleyeceğiniz evinizi çocuğunuz ve arkadaşları için adeta bir panayır alanına dönüştürün. Çocuk misafirlere dağıtmak üzere süsler, maskeler, borazanlar, külahlar, konfetiler ve kar spreylerini de almayı unutmayın. Çocukların sevdiği tadardan bir mönü oluşturun; bu mönüyü çocukların severek ve kolayca yiyebileceği mini sandviçler, kanepeler, rengarenk trüfler ve mini pizzalarla birlikte şekilli, kek kurabiye, pasta gibi alternatiflerle de renklendirebilirsiniz.

Partinin sonunda tüm çocukların hatıra olarak saklayacağı, üzerinde 2014 yazan küçük hediyeler tasarlayabilirsiniz. Bu hediyeleri çam ağacının altına rengarenk hediye paketleri içerisinde yerleştirip onların seçmesini ve açmasını isteyin. Çocukların zevkine uygun onları eğlendirecek bir müzik listesi oluşturun. Veee bu eğlenceli partide çocukları tamamen özgür bırakın; bırakın bir günlüğüne her şey onların istediği gibi olsun. Keyiflerince kırsınlar, döksünler ve çocuk olmanın keyfini yeni gelen yılla birlikte doyasıya yaşasınlar…

DOZUNDA EĞLENCE

Günün tüm saatlerini birlikte paylaştığınız kimi zaman bir işi kimi zaman da bir projeyi ortak ürettiğiniz veya yürüttüğünüz iş arkadaşlarınızla ofiste düzenleyeceğiniz bir yılbaşı partisi de çok eğlenceli olabilir. Söz konusu ofis olunca çok soğuk ve mesafeli bir parti olacağını düşünebilirsiniz; ancak unutmayın ki böyle olması gerekmez.

Eğer patron sizseniz düzenleyeceğiniz böyle bir bu partiyle ekibinizi birbiriyle daha çok kaynaştırıp bunun iş ve performans anlamında da olumlu etkisini görebilirsiniz. Bu tür ofis partilerinde en önemli unsur, eğlence ve sohbetin dengede tutulması, yani belli sınırlan aşmaması ancak sıkıcı da olmamasıdır. Bunun için eğlencenin dozunu kaçırmadan herkesin rahat edeceği bir ortam oluşturmak gerekiyor. Ofis partilerinde kıyafetiniz başta olmak üzere abartıdan uzak olmaya özen gösterin. Ofiste yılbaşı partisinin klasikleşmiş rimellerinden bir tanesi elbette ki hediye çekilişi. Hediye çekilişleri ile ilgili bir Murphy kanunu varsa o da çekilişte hiçbir zaman çekmek istediğiniz ismin gelmemesidir.

Bu nedenle kendinizi sonucun akışına bırakın ve abartıdan uzak makul bir hediye alarak partide o kişiye takdim edin. Ofis partileri, kendinizi müziğin ritmine kaptırıp yaraücı dans figürlerinizi göstermeniz çok doğru bir yer sayılmaz; bu nedenle kendinizi kaybedeceğiniz o “samimi” halinizi ev partinize saklayın ve makul ama eğlenceli saatler geçirmeye hazırlanın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*