Zorbalara Alternatif Sunun, İtiraz Değil

işyeri zorbaları “2 yaş sendromu”ndan kurtulamamış yetişkinlerdir ve tıpkı o zorlu dönemden geçen küçük çocuklar gibi istediklerini elde etmek için huysuzluk yapmaları gerektiğine inanırlar. Zorbalık yapan çalışanlarla baş ederken bir lider olarak göreviniz, onlara anlaşmazlıkları ortadan kaldırmanın daha etkili yolları olduğunu göstermektir.

isyeri zorbaları

“Başarı ve kendine güven, tercihleriniz olduğunu bilmekle ilintilidir” diyor Brian DesRoches, “Patronunuz Anneniz Değildir: İş yerinde özerklik, saygı ve başarının anahtarı” adlı kitabında. “Başkalarıyla olan ilişkilerinizde tercihlerle karşılaştığınızda kendi hayatınızı idare edip yönlendirme yeteneğiniz büyük ölçüde gelişir.”

Zorbalık yapan kişi aynı zamanda değerli bir çalışanınızsa ona yardım etmenin yollarını düşünün. Bunlardan biri, söz konusu çalışanı öfke kontrolü hakkında bir insan kaynakları şefiyle birkaç konuşma yapmaya teşvik etmek olabilir. Bu mümkün değilse çalışanınızı, masraflarını karşılayarak, şiddete başvurmadan iletişim kurmakla ilgili toplantılara gitmeye ikna etmeye çalışabilirsiniz. Bir zorbanın davranışlarını değiştirmek söz konusu olduğunda bile, anahtar kelime seçeneklerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*